Były gracz ZAKS-y zaprezentował legendarny serwis! (WIDEO)

Siatkówka
Były gracz ZAKS-y zaprezentował legendarny serwis! (WIDEO)
fot. youtube.com

Brazylijscy siatkarze zorganizowali piękne pożegnanie 40-letniego Sergio rozgrywając dwa mecze towarzyskie z Portugalią na dwóch różnych stadionach. 35 tysięcy ludzi zgromadzonych na stadionie w Kurytybie oprócz pięknego pożegnania legendy mogło zobaczyć również... legendarny serwis, tym razem w wykonaniu byłego gracza ZAKS-y Kędzierzyn Koźle, Felipe Fontelesa.

Brazylijski przyjmujący, który w sezonie 2012-2013 bronił barw polskiego zespołu przy piłce setowej dla Canarinhos zaprezentował legendarny już serwis, nazywany przez laty Jornada nas Estrelas, czyli po prostu... Star Trek lub Sky Ball.

Ten rodzaj serwisu zyskał popularność w latach osiemdziesiątych zwłaszcza w siatkówce plażowej. Zagranie polegało na posłaniu piłki od spodu będąc tyłem do siatki jak najwyżej, aby opadając zyskiwała ona wielką prędkość. "Star Trek" używany był głównie przez brazylijskich siatkarzy, więc zgromadzona w Kurytybie publiczność mogła wrócić do korzeni.Dwoma spotkaniami z kadrą Brazylii pożegnał się Sergio. 40-latek w kadrze grał już w końcówce lat 90-tych, ale największe sukcesy świętował na początku XXI wieku. Trzykrotnie wygrywał mistrzostwa świata, a dwa razy triumfował w igrzyskach olimpijskich. Z Sergio w składzie Brazylijczycy aż ośmiokrotnie byli najlepsi w Lidze Światowej!

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze