El. MŚ 2018: Hiszpania rozbiła Liechtenstein 8:0!

Hiszpania nie miała żadnej litości i rozbiła u siebie Liechtenstein 8:0 w eliminacjach mistrzostw świata 2018! Pierwsza połowa nie zwiastowała, że mecz zakończy się takim pogromem. Faworyci rozkręcili się na dobre dopiero po przerwie.

Hiszpania i Liechtenstein grały do tej pory sześciokrotnie. Bilans? Sześć zwycięstw "La Furia Roja" i 23:0 w bramach! W tej sytuacji faworyt mógł być tylko jeden...

Gospodarze zgodnie z planem otworzyli wynik już po dziesięciu minutach gry. Na listę strzelców wpisał się Diego Costa, który wykorzystał dośrodkowanie Koke. Wydawało się, że worek z bramkami rozwiązał się na dobre, tymczasem nic z tego! Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Julen Lopetegui mocno się irytował, patrząc na nieporadność swoich podopiecznych.

W hiszpańskiej szatni musiało być gorąco w przerwie. W drugich 45 minutach faworyci wzięli się bowiem ostro do roboty i rozstrzelali rywala. Kolejnego gola dołożył Diego Costa. Dwa trafienia zanotowali również David Silva i Alvaro Morata, natomiast raz piłkę do siatki skierowali Sergi Roberto i Vitolo.

Hiszpania - Liechtenstein 8:0 (1:0)

Bramki: Diego Costa 10, 67, Sergi Roberto 55, David Silva 59, 90+2, Vitolo 60, Alvaro Morata 82, 84