El. MŚ 2018: Mecz Albania - Macedonia przerwany przez ulewę!

Albania do 77. minuty remisowała z Macedonią 1:1 w meczu grupy G eliminacji MŚ 2018. Mecz przerwała jednak ulewa i bałkańskie starcie dokończone zostanie we wtorek. Albańczycy prowadzili po trafieniu z pierwszej połowy autorstwa Armando Sadiku, ale po fatalnym błędzie obrońców wyrównał w drugiej połowie Egzijan Elioski.

Albańczycy rozpoczynali eliminacje do mundialu w Rosji w glorii występu na mistrzostwach Europy, gdzie co prawda nie awansowali do fazy play-off, ale zaprezentowali się całkiem przyzwoicie, wygrywając grupowe starcie z Rumunami. Ich rywale zza miedzy - Macedończycy mogli tylko zazdrościć sąsiadom, bowiem oni nigdy nie mieli przyjemności gry na wielkiej imprezie.

Starcie w Szkodrze - mieście w północno-zachodniej Albanii, rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy, którzy już w 9. minucie objęli prowadzenie. Składną akcję Albanii wykończył Armando Sadiku, który był także strzelcem historycznego gola dla tego kraju w ME. Tym razem albański napastnik zabawił się z obrońcami rywala, wkręcił ich w ziemię i uderzeniem w dolny róg bramki z szesnastu metrów o mało nie rozerwał siatki.

Defensorzy Macedonii nie zachowali się w tej sytuacji dobrze, ale ich postawa to nic przy tym, co wyczynili piłkarze gospodarzy na początku pierwszej połowy. Zbyt krótkie podanie od pomocników do obrońców przejął Egzijan Elioski, popędził co sił na bramkę i ładnym strzałem w krótki róg uciszył albańskich kibiców.

Więcej bramek nie było, a wszystko przez... ulewę. Mecz został przerwany w 77. minucie i ma zostać dokończony we wtorek.