KSW 36: Znamy rywalkę Lipski

Sporty walki
KSW 36: Znamy rywalkę Lipski
fot. KSW

Karta walk gali KSW 36 jest już pełna! Ostatnią niewiadomą była rywalka niezwykle efektownie walczącej Ariane Lipski (7-3, 5 KO). Wiemy już, że Brazylijka zmierzy się z Niemką Sheilą Gaff (9-6, 4 KO, 5 SUB).

Sheila Gaff w swojej karierze zawodowej stoczyła aż piętnaście pojedynków - dziewięć pojedynków zakończyło się jej zwycięstwem, a sześć porażkami. Niemka biła się aż w czterech kategoriach wagowych (od 52 kg do 66 kg) i nigdy nie odmawia konfrontacji. Na swoim koncie ma cztery nokauty, a pięć pojedynków kończyła poddaniami.

Gaff w 2013 roku walczyła również w organizacji UFC. Dla największej organizacji MMA na świecie stoczyła dwa pojedynki i oba przegrała, choć należy wspomnieć, że obie jej rywalki należą do ścisłej czołówki kategorii koguciej na świecie - Amanda Nunes jest aktualnie mistrzynią, a SaraMcMann zajmuje 7. miejsce w ranknigu UFC.

22-letnia Lipski dla organizacji KSW wystąpi po raz drugi. Na KSW 33 w swoim debiucie zaprezentowała znakomite umiejętności w stójce i już w drugiej rundzie znokautowała Katarzynę Lubońską. Pojedynek Lipski z Gaff odbędzie się w limicie wagowym kategorii muszej, czyli -57 kg.

Walka Lipski - Gaff była ostatnią niewiadomą w karcie walk KSW 36. Znamy już pełną rozpiskę gali, która odbędzie się 1 października w Zielonej Górze:

 

Redakcja, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze