Polska – Dania: Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
Polska – Dania: Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport
Witold Ziober

Reprezentacja Polski w beach soccerze walkę o awans do mistrzostw świata rozpoczęła od wygranej z Estonią. W drugim meczu grupowym Polacy zmierzą się z Danią i można śmiało powiedzieć, że to biało-czerwoni uchodzą w nim za faworyta. Spotkanie zaplanowano na godzinę 11.30. Transmisja na żywo w Polsacie Sport.

Kwalifikacje odbywają się we włoskim Jesolo, a stawką jest wyjazd na mistrzostwa świata, które w 2017 roku odbędą się na Bahamach. Z Europy awansują cztery z 27 rywalizujących drużyn.


W pierwszym meczu z Estonią nie zabrakło efektownych goli, akcji oraz zaciętej walki. - Od wyniku tego meczu będzie dużo zależało – przekonywał trener Marcin Stanisławski przed spotkaniem z Estończykami. Polakom udało się dobrze wystartować w eliminacjach i na pewno w drugim spotkaniu będzie im towarzyszyć przewaga psychologiczna, ponieważ ich rywale Duńczycy przegrali w pierwszym meczu z Hiszpanami aż 2:10.


Pierwsza wygrana cieszy tym bardziej, że trener biało-czerwonych przed wyjazdem do Włoch miał problem ze skompletowaniem składu – z różnych powodów na turniej kwalifikacyjny nie mogło pojechać aż ośmiu zawodników.

 

Dotychczas reprezentacja Polski tylko raz brała udział w mistrzostwach świata i miało to miejsce w 2006 roku w Rio de Janeiro. Wówczas droga na mundial prowadziła przez Portugalię i Francję. Początkowo Polacy zapewnili sobie awans do decydującego turnieju w Marsylii i w ciągu trzydziestu kilku godzin musieli dotrzeć na południe Francji. - Ten przejazd nas jeszcze bardziej zmotywował i nakręcił by w Marsylii sensacyjnie zapewnić ten historyczny awans – wspomina oba turnieje obecny kapitan kadry, Witold Ziober. Na turnieju w Rio Polacy przegrali z Brazylią i Stanami Zjednoczonymi oraz pokonali Japonię 8-5. Awans do ćwierćfinału był o krok, wystarczyło, że Polacy z Japonią wygraliby czterema golami. W konsekwencji reprezentacja Polski na mistrzostwach w 2006 roku zajęła jedenaste miejscu.


Później Polacy jeszcze dwa razy byli o krok od awansu na mundial. Raz o wyjeździe zdecydował karny, a raz dogrywka. Być może teraz sprawdzi się powodzenie „do trzech razy sztuka”.


Skład reprezentacji Polski na turniej w Jesolo:


Bramkarze: Maciej Marciniak (BSC Grembach Łódź) i Szymon Gąsiński (KP Łódź). Zawodnicy z pola: Witold Ziober (kapitan - BSC Grembach Łódź), Jakub Jesionowski,Tomasz Lenart, Bogusław Saganowski, Kamil Kucharski (wszyscy KP Łódź), Karim Madani (Boca Gdańsk), Piotr Klepczarek (BSCC SAN AZS Łódź), Łukasz Stasiak (FBS Team Kolbudy), Dominik Depta (Omida Hemako Sztutowo), Filip Gac (Vita Sport Zdrowie Garwolin). Trener: Marcin Stanisławski.

Transmisja meczu Polska - Dania na żywo o 11.30 w Polsacie Sport.

AP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie