1 liga: Dramat bramkarza MKS Kluczbork. Potrzebna krew

Piłka nożna
1 liga: Dramat bramkarza MKS Kluczbork. Potrzebna krew
Fot. Cyfrasport
Krystian Rudnicki reprezentował Polskę w kategorii do lat 20

Krystian Rudnicki ma 22 lata, jest bramkarzem, bronił w Pogoni Szczecin, a w zeszłym sezonie rozegrał cztery mecze w 1 lidze dla MKS Kluczbork. Dlaczego tylko cztery? Zawodnik cierpi na poważną chorobę, która wymaga przeszczepu szpiku. Dopóki jednak do niego nie dojdzie, Krystian potrzebuje jak najwięcej krwi. I ty możesz pomóc.

Lekarze z początku podejrzewali białaczkę, ale w końcu okazało się, że Rudnicki cierpi na anemię aplastyczną. Na chorobę tę zapadają najczęście ludzie młodzi - od 15. do 25. roku życia - a jednym z jej skutków jest niewydolność szpiku kostnego. Tylko przeszczep umożliwi bramkarzowi kontynuowanie kariery.

Na ten jednak trzeba poczekać. Teraz Krystian potrzebuje jak największej ilości krwi - do momentu przeszczepu, będzie miał ją regularnie przetaczaną. Niezbędna jest pomoc, o którą zabiegają mieszkańcy Szczecinka, rodzinnego miasta zawodnika.

"APEL O POMOC

Zwracamy się z apelem do WSZYSTKICH LUDZI o pomoc dla Krystiana Rudnickiego, 22-letniego bardzo dobrze zapowiadającego się bramkarza wysokiego formatu, który jest bratem funkcjonariusza Zakładu Karnego w Szczecinku. Pomoc polega na oddaniu krwi, gdyż Krystian choruje na ciężką anemię aplastyczną i potrzebny będzie przeszczep szpiku, bo dotychczasowe leczenie nie przyniosło efektów. Do momentu przeszczepu Krystian ma cyklicznie przetaczaną krew. Zainteresowanych pomocą, która nic nie kosztuje, zapraszamy do punktu krwiodawstwa w Szczecinku przy ulicy Kilińskiego 3 WRAZ Z DOKUMENTEM TOŻSAMOŚCI.

Numer telefonu: 94 373 74 78.

Krew oddawać można od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-10:00.

Grupa krwi dawcy nie ma znaczenia, gdyż tej brakuje w całym kraju.

Jak się przygotować:
- zjeść lekkie śniadanie bez tłuszczu
- w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 litry płynów
- nie spożywać alkoholu i narkotyków
- dobrze wypocząć
- NIE ZGŁASZAJ SIĘ do oddania krwi, jeśli jesteś przeziębiony lub przyjmujesz jakiekolwiek leki, ODDASZ GDY WYZDROWIEJESZ.

!!! JEST AKCJA - JEST REAKCJA !!!" - piszą mieszkańcy w wywieszanych w całym mieście ogłoszeniach.

Pomoc Krystianowi zadeklarowali także kibice Pogoni Szczecin, którzy planują oddawać krew w swoim mieście.

Jeśli mieszkasz w województwie zachodniopomorskim i chcesz pomóc, zgłoś się na podany wyżej adres. To nic nie kosztuje, a możesz uratować marzenia...

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie