Boniek: Jesteśmy gotowi na mistrzostwa Europy U-21

Piłka nożna

Jesteśmy gotowi na zorganizowanie w naszym kraju wydarzenia, jakim będą mistrzostwa Europy młodzieżowców. Piłka nożna łączy nas wszystkich i jest najlepszą promocją Polski - powiedział we wtorek w Lublinie prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Uczestniczący w roboczym spotkaniu, z udziałem prezydentów miast gospodarzy UEFA EURO U21 Polska 2017 oraz przedstawicieli Lokalnego Komitetu Organizacyjnego, szef Polskiego Związku Piłki Nożnej zwrócił uwagę sportową rangę imprezy.

 

"Będzie to wielkie wydarzenie, druga po mistrzostwach seniorów piłkarska impreza w Europie. Zaangażowanie sześciu miast, które gościć będą piłkarzy, rozmach inwestycyjny dają pewność, że organizacja imprezy będzie sprawna, a dla tych miast będzie znakomitą reklamą w Europie. Myślimy już o spotach, które już po losowaniu poszczególnych grup prezentować będą nasze miasta w takich językach, jakie reprezentacje będą w nich występowały. Chcielibyśmy w tej imprezie odnieść także sportowy sukces" - podkreślił Boniek.

 

Zwrócił również uwagę, że dzięki determinacji władz Lublina z prezydentem Krzysztofem Żukiem na czele, to dwa pierwsze spotkania reprezentacji Polski, w tym mecz otwarcia, rozegrane zostaną na Arenie Lublin.

 

Ambasador UEFA EURO U21 POLSKA 2017 Marek Koźmiński zauważył, że w turnieju młodzieżowców występują już znani piłkarze, ale bardzo wielu jest takich, którzy w niedalekiej przyszłości staną się prawdziwymi piłkarskimi gwiazdami.

 

Spotkania przyszłorocznych piłkarskich, młodzieżowych mistrzostw Starego Kontynentu od 16 do 30 czerwca rozgrywane będą w Lublinie, Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Tychach i w Krakowie, gdzie odbędzie się finał.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze