El. MŚ 2018: Szalony mecz w Sofii! Luksemburg o krok od remisu!

Kto by się przed pierwszym gwizdkiem spodziewał, że Luksemburg w ogóle nawiąże z Bułgarią walkę. A tu proszę. Zawodnicy z Beneluksu przegrywali już 0:1, prowadzili 2:1, remisowali 3:3, by w końcu polec 4:3 Co to był za mecz. Jednym z jego aktorów - Michaił Aleksandrow z Legii Warszawa, który zagrał 56 minut. Drugim - Aleksandar Tonew, były piłkarz Lecha Poznań, który kapitalnym strzałem z daleka w 92. minucie ustalił wynik spotkania.

Wynik meczu w 16. minucie potężnym strzałem zza pola karnego otworzył Dimitar Rangełow. Gdy wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem - prowadzenie do przerwy ze słabiutkim Luksemburgiem - w 60. minucie w sposób bardzo szczęśliwy (wepchnięcie piłki do bramki między bramkarzem a ostatnim obrońcą) wyrównał Aurelien Joachim.

Dwie minuty później ten sam zawodnik uzyskał dla swojej drużyny prowadzenie. Asystą z głębi pola popisał się Daniel de Mota, a Joachim na spokojnie przełożył sobie rywala w polu karnym i uderzył pewnie obok bramkarza.

Wyrównanie dla Bułgarii przypadło na 65. minutę - po asyście Iwelina Popowa z rzutu rożnego, piłkę głową do siatki skierował Marcelinho. W 79. ponowne prowadzenie dla Bułgarii uzyskał sam Popow atomowym uderzeniem z rzutu wolnego i wydawało się, że jest już po zawodach.

Nic z tych rzeczy - wynik rozstrzygnął się dopiero w doliczonym czasie gry. W 91. minucie po dalekiej wrzutce z własnej połowy Laurenta Jansa, piłkę do bramki z powietrza skierował Florian Bohnert. Remis utrzymał się jednak tylko kilkanaście sekund, bo już po chwili kapitalną bramkę - podobną do tych z czasów Lecha Poznań - zdobył Aleksandar Tonew.

Uff, co to był za mecz. Chyba najlepszy w tej kolejce spotkań. Kto by pomyślał, że Luksemburg zaserwuje nam takie emocje...

Bułgaria - Luksemburg 4:3 (1:0)

Bramki: Dimitar Rangełow 16, Marcelinho 65, Iwelin Popow 79, Aleksandar Tonew 90+2 - Aurelien Joachim 60, 62, Florian Bohnert 90+1

Sędzia: Gediminas Mazeika (Litwa)