Mityng w Zagrzebiu: Trzecie miejsce Lewandowskiego na 1500 m

Lekkoatleta Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz) czasem 3.37,69 zajął trzecie miejsce w biegu na 1500 m w 66. Memoriale Borisa Hanzekovica (IAAF World Challenge) w Zagrzebiu. Triumfował Kenijczyk Robert Kiptoo Biwott - 3.37,35.

Na 14. pozycji uplasował się drugi z Polaków Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów) - 3.45,93. Szósta na 400 m przez płotki była Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław) - 58,56. Wygrała Czeszka Zuzana Hejnova - 55,61. Siódmą, przedostatnią lokatę na 110 m przez płotki wywalczył Damian Czykier (KS Podlasie Białystok) - 13,83. Najszybszy był Francuz Pascal Martinot-Lagarde - 13,35.

W rywalizacji dyskobolek zwyciężyła mistrzyni olimpijska z Londynu i Rio de Janeiro Chorwatka Sandra Perkovic - 67,86. Na 100 m triumfował z kolei Jamajczyk Asafa Powell - 10,01.

Dzień wcześniej ostatni start w karierze zaliczył dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa). W Zagrzebiu zajął siódme miejsce wynikiem 20,24.