Vuelta a Espana: Quintana zapowiada defensywną jazdę

Inne
Vuelta a Espana: Quintana zapowiada defensywną jazdę
fot. PAP

Lider wyścigu Vuelta a Espana Kolumbijczyk Nairo Quintana zapowiedział we wtorek, że podczas pięciu ostatnich dni imprezy skupi się na defensywie. Kolarz ekipy Movistar wypracował sobie sporą zaliczkę nad rywalami.

"Mamy wystarczającą przewagę, aby nie stracić czerwonej koszulki w jeździe indywidualnej na czas. Teraz będziemy tylko w defensywie" - oświadczył Quintana na konferencji prasowej, zorganizowanej w Villarreal w dniu przerwy w wyścigu.

 

26-letni Kolumbijczyk wyprzedza o 3.37 drugiego zawodnika, trzykrotnego zwycięzcę Tour de France Brytyjczyka Chrisa Froome'a. Przewaga wydaje się wystarczająca, aby obronić prowadzenie w zaplanowanej na piątek czasówce między miejscowościami Xabia i Calp (37 km) nad Morzem Śródziemnym.

 

Oprócz jazdy na czas czekają kolarzy dwie inne trudne próby. Pierwsza - w środę na wzgórzu Mas de la Costa, gdzie wytyczono metę 17. etapu. Poprowadzi do niej bardzo stromy i dziewiczy we Vuelta a Espana podjazd, ze średnią nachylenia 12,9 proc., a w najtrudniejszych fragmentach - ponad 21 proc. Ostatnim wymagającym sprawdzianem będzie w sobotę wspinaczka na Alto de Aitana.

 

"W środę mogą być niespodzianki. Tym bardziej, że w ostatnich dniach było bardzo ciepło. Znam ten podjazd, jest bardzo wymagający, ale wierzę w to, że nie będę miał problemów i odpowiem na ataki" - skomentował Quintana.

 

Kolumbijczyk komplementował rywali: Froome'a, z którym przegrał w lipcu w Tour de France, Hiszpana Alberto Contadora i swojego rodaka Johana Estebana Chavesa. "Oni są silni, są w grze i są liderami swoich zespołów. Jeśli będą mieli szansę wygrać, jeśli nie dadzą się zdekoncentrować, to będą potrafili z tego skorzystać" - ocenił.

 

Quintana przyznał, że schlebiają mu porównania z Lucho Herrerą, jedynym dotychczas Kolumbijczykiem, który triumfował we Vuelta a Espana w 1987 roku.

 

"Lucho jest i pozostanie gigantem, o którym wszyscy będą pamiętać. Jest naszym bohaterem. Ale pokolenia się zmieniają, a młodzi piszą historię w inny sposób" - podsumował.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie