Beach Soccer: Polacy lepsi od Ukraińców po dramatycznym meczu

W decydującej fazie eliminacji do mistrzostw świata, Polacy trafili do grupy z Ukrainą, Rosją i Mołdawią. W pierwszym meczu drugiej rundy po zaciętym meczu "Biało-Czerwoni" pokonali wschodnich sąsiadów 4:3. Pięknego gola z przewrotki zdobył Bogusław Saganowski, a trzecia tercja była popisem w wykonaniu podopiecznych Marcina Stanisławskiego. W czwartek Polacy staną przed szansą przypieczętowania awansu na mistrzostwa świata. Transmisja z meczu Polska-Rosja od 15:15 w Polsacie Sport.

Zwycięzcy tegorocznej edycji Europejskiej Ligi Beach Soccera od początku postawili nam trudne warunki. Szybko stracona bramka podcięła skrzydła Polakom, którzy długo nie mogli się otrząsnąć. Gola otwierającego wynik spotkania zdobył Oleg Zborovsky już w 15. sekundzie meczu. Na drugą bramkę nie trzeba było długo czekać, po składnej akcji świetnie z dystansu przymierzył Oleksandr Kornichuk. Dobra forma strzelecka Ukraińców, którzy w ostatnim eliminacyjnym meczu zaaplikowali Czechom aż 9 bramek potwierdziła się także w meczu przeciwko Polsce.

Po utracie drugiego gola gra wyrównała się i swoje okazje zaczęli stwarzać Polacy. Jeszcze przed przerwą udało się zdobyć gola kontaktowego, po raz piąty w eliminacjach trafił Bogusław Saganowski, który strzałem przewrotką wykończył precyzyjne podanie ręką od Macieja Marciniaka. Minutę przed końcem 39-latek dobrze uderzył z przewrotki, ale piłkę sparował bramkarz, Saganowski doszedł do dobitki, ale trafił w poprzeczkę.

Na początku drugiej tercji ponownie przypomniał o sobie Kornichuk, który najpierw postraszył Szymona Gąsińskiego, a kilka minut później zdobył swojego drugiego gola. Pod koniec tej części gry Karim Madani dał sygnał do ataku bardziej agresywną grą. W ostatnich dwunastu minutach Polacy ruszyli odważniej do przodu i zdołali strzelić gola na 7 minuty przed końcem. Autorem trafienia był Witold Ziober, a jego wyczyn 3 minuty później powtórzył Madani. To nie był jeszcze koniec emocji, w ostatnich fragmentach uskrzydleni Polacy zdołali zdobyć zwycięskiego gola, z którego cieszył się Piotr Klepczarek.

Polska - Ukraina 4:3 (1:2, 1:3, 4:3)

Decydujący mecz Polacy rozegrają w czwartek. Ich przeciwnikiem będzie Rosja. Transmisja z tego meczu od 15:15 w Polsacie Sport.