Były bramkarz Anglii: Rooney powinien zakończyć karierę po Euro 2016

Piłka nożna
Były bramkarz Anglii: Rooney powinien zakończyć karierę po Euro 2016
fot. Cyfra Sport

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Anglii Wayne Rooney powinien zakończyć występy w drużynie narodowej po Euro 2016 - uważa były bramkarz Peter Shilton, rekordzista pod względem liczby występów w kadrze (125). Przeciwnego zdania jest słynny David Beckham.

30-letni Rooney kilka dni temu zapowiedział, że będzie w zespole "Trzech lwów" do zakończenia MŚ 2018. W niedzielę rozegrał 116. mecz w reprezentacji (w eliminacjach MŚ przeciw Słowacji, wygranym 1:0) i został tym samym zawodnikiem z pola z największą liczbą spotkań, wyprzedzając legendarnego Beckhama (115).

 

"Rooney powinien zrezygnować po Euro. Nie mówię tego dlatego, że może pobić mój rekord. Patrzę tylko na grę - jeśli będzie w formie, to wszystko OK. Nie jest dla mnie napastnikiem, ale nie widzę w nim też pomocnika. Podawanie piłek nie jest w jego wykonaniu efektywne" - powiedział dobitnie 66-letni Shilton, który bramki Anglii bronił w latach 1970-1990.

 

David Beckham po występie kapitana w meczu przeciw Słowacji skierował natomiast do niego ciepłe słowa i gratulacje na portalu społecznościowym.

 

"Każde dziecko na świecie, które kocha piłkę nożną, marzy o ubraniu koszulki narodowej i reprezentowaniu kraju, który kocha. Kontynuuj to do momentu, gdy uznasz, że nie jesteś w stanie dać już więcej. Gratulacje, kolego" - napisał Beckham.

 

Po raz pierwszy w seniorskiej drużynie Rooney zagrał w wieku 17 lat. Wystąpił w trzech ME (2004, 20012 i 2016) oraz w tyluż turniejach czempionatu globu (2006, 2010 i 2016). W 116 spotkaniach w reprezentacji Anglii strzelił 53 gole.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie