Skład reprezentacji, która we wszystkich kategoriach liczy aż 32 zawodników, ogłosił w środę Polski Związek Kolarski.

 

Pierwotnie mistrzostwa miały się odbyć w terminie 14-18 września w Nicei, ale po zamachu terrorystycznym z 14 lipca miasto zrezygnowało z organizacji tej imprezy. Przeniesiono ją do Morbihan w Bretanii.

 

Po raz pierwszy w programie mistrzostw znalazły się konkurencje elity. Przygotowaniem zawodów zajęło się stowarzyszenie ASO, organizator i właściciel m.in. Tour de France.

 

W ubiegłym roku w estońskim Tartu złote medale ME zdobyło troje reprezentantów Polski: Katarzyna Niewiadoma (wyścig ze startu wspólnego zawodniczek do lat 23), Agnieszka Skalniak (jazda ind. na czas juniorek) oraz Alan Banaszek (wyścig ze startu wspólnego juniorów).

 

Skład reprezentacji Polski:

 

elita mężczyzn (trener Piotr Wadecki)

 

wyścig ze startu wspólnego: Marcin Białobłocki, Karol Domagalski (obaj One Pro Cycling), Michał Gołaś (Sky), Łukasz Owsian, Maciej Paterski (obaj CCC Sprandi Polkowice), Łukasz Wiśniowski (Etixx–Quick Step); jazda indywidualna na czas: Białobłocki

 

elita kobiet (trener Mariusz Mazur)

 

wyścig ze startu wspólnego: Paulina Brzeźna-Bentkowska (MAT Atom Sobótka), Eugenia Bujak, Anna Plichta (obie BTC City Ljubljana), Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini), Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv), Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans), Nikol Płosaj, Alicja Ratajczak (obie Mróz Jedynka Kórnik), Ewelina Szybiak (Atom Boxmet Dzierżoniów); jazda indywidualna na czas: Pawłowska, Płosaj, Ratajczak

 

młodzieżowcy (trener Marek Leśniewski)

 

wyścig ze startu wspólnego: Alan Banaszek, Michał Paluta, Piotr Brożyna (wszyscy CCC Sprandi Polkowice), Mateusz Grabis (Chrobry Scott Głogów), Przemysław Kasperkiewicz (Klein Constantia), Szymon Rekita (GFDD Altopack A.S.D.); jazda indywidualna na czas: Kasperkiewicz, Rekita

 

juniorzy (trener Waldemar Cebula)

 

wyścig ze startu wspólnego: Wojciech Bystrzycki (Mróz Jedynka Kórnik), Jakub Jąkała (Sokół Kęty), Mateusz Kostański (KTC Konin), Piotr Pękala, Filip Maciejuk (obaj Pogoń Mostostal Puławy), Szymon Tracz (Krakus BBC Czaja); jazda indywidualna na czas: Kostański, Maciejuk

 

juniorki (trener Marcin Adamów)

 

wyścig ze startu wspólnego: Aurela Nerlo (Atom Boxmet Dzierżoniów), Karolina Perekitko (Pacific Nestle Fitnes Team), Wiktoria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), Nikola Różyńska (Stal Grudziądz), Ewelina Sikora (Krakus BBC Czaja); jazda indywidualna na czas: Pikulik, Różyńska.