Ujawniono zarobki piłkarzy Serie A. Jak cenieni są Polacy?

Piłka nożna
Ujawniono zarobki piłkarzy Serie A. Jak cenieni są Polacy?
fot. PAP

"La Gazetta dello Sport" ujawniła zarobki wszystkich piłkarzy występujących Serie A. W lidze włoskiej gra obecnie dziewięciu Polaków, najlepiej zarabiający otrzymuje 3 mln euro rocznie, natomiast najgorzej opłacany - 100 tysięcy.

Największe zarobki wśród Polaków występujących w Serie A ma Wojciech Szczęsny. Bramkarz wypożyczony do AS Romy z Arsenalu rocznie inkasuje 3 mln euro, jednak niewykluczone, że część jego pensji pokrywa klub z Londynu. Szczęsny jest piątym najlepiej opłacanym graczem w zespole po Daniele De Rossim (6,5 mln), Edinie Dżeko (4,5), Mohamedzie Salahu (3,5) i Radji Nainggolanie (3,2).

 

Drugim najlepiej zarabiającym polskim piłkarzem we Włoszech jest Arkadiusz Milik pozyskany w lecie przez Napoli. Napastnik przez rok zarobi 2,5 mln euro, tyle samo ile bramkarz zespołu Pepe Reina. Obaj plasują się na trzeciej pozycji najlepiej zarabiających zawodników w klubie, wyższe zarobki od nich mają tylko Marek Hamsik (3,5 mln) i Jose Maria Callejon (3). Drugi z Polaków występujących w Napoli, Piotr Zieliński, za rok gry otrzyma o milion mniej od Milika.

 

Na tym kończą się milionowe zarobki Polaków. 100 tysięcy rocznie w Napoli dostaje Igor Łasicki i jest on najniżej opłacanym Polakiem w Serie A.

 

Karol Linetty pozyskany w letnim oknie transferowym przez Sampdorię zarobi 500 tys. euro, natomiast Bartosz Salamon w Cagliari i Łukasz Skorupski w Empoli po 300 tys. euro.

 

Bartłomiej Drągowski w zespole Fiorentiny ma wynagrodzenie w wysokości 200 tys. euro rocznie, natomiast Thiago Cionek w Palermo inkasuje 250 tys.

 

Liderem pod względem zarobków w Serie A jest kupiony z Napoli do Juventusu Gonazlo Higuain, który za rok gry w Turynie zarobi 7,5 mln euro. Na drugim miejscu jest zawodnik Romy, Daniele De Rossi, który od Higuaina otrzyma o milion euro mniej. Są to jedyni gracze, którzy w lidze włoskiej zarabiają powyżej 4,5 mln euro.

 

Zarobki Polaków w Serie A:

 

1. Wojciech Szczęsny (AS Roma) - 3 mln euro

2. Arkadiusz Milik (Napoli) - 2,5 mln euro

3. Piotr Zieliński (Napoli) - 1,5 mln euro

4. Karol Linetty (Sampdoria) - 500 tys. euro

5. Bartosz Salamon (Cagliari) - 300 tys. euro

5. Łukasz Skorupski (Empoli) - 300 tys. euro

7. Thiago Cionek (Palermo) - 250 tys. euro

8. Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) - 200 tys. euro

9. Igor Łasicki (Napoli) - 100 tys. euro

AP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze