Zagumny: Czas zostawić miejsce młodszym

Siatkówka

Na pewno gdzieś w głębi serca człowiek chciałby grać dalej, ale niestety - organizmu nie da się oszukać. A swoje lata i tak pograłem. Czas zostawić miejsce młodszym - mówi Paweł Zagumny, dla którego dwa wrześniowe Mecze Gwiazd będą ostatnimi w biało-czerwonych barwach.

Karolina Owczarz: Za panem spotkanie w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Na czym to polegało, czemu miało to służyć?

Paweł Zagumny: Bardzo owocne spotkanie. Wymieniliśmy poglądy na temat siatkówki. Pan minister był pod wrażeniem Meczu Gwiazd i innych działalności charytatywnych fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki. Postanowiliśmy, że ministerstwo obejmie patronat nad naszą fundacją i będziemy dalej współpracować.

Mecze Gwiazd zbliżają się wielkimi krokami  - to dla pana będą wyjątkowo szczególne mecze.

Oczywiście, będą to dwa wyjątkowe mecze. Spotykamy się w Gdyni i Katowicach. Będą wszyscy najlepsi siatkarze świata. Na pewno najlepsi Polacy. Dla mnie to będzie ostatni mecz w biało-czerwonych barwach - idealna okazja, by się pożegnać z publicznością. Jak wynika ze sprzedaży biletów, będziemy mieli praktycznie pelny Spodek. Myślę, że będziemy się dobrze bawić.

Nie jest panu trochę smutno?

Na pewno gdzieś w głębi serca człowiek chciałby grać dalej, ale niestety - organizmu nie da się oszukać. A swoje lata i tak pograłem. Czas zostawić miejsce młodszym.

Transmisja drugiego Meczu Gwiazd w niedzielę 11 września od 19:30 w Polsacie Sport.

Karolina Owczarz, RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze