Diamentowa Liga: Carter wygrała konkurs pchnięcia kulą

Inne
Diamentowa Liga: Carter wygrała konkurs pchnięcia kulą
fot. PAP

Amerykanka Michelle Carter wygrała konkurs pchnięcia kulą, zaliczany do Memoriału Ivo Van Damme, ostatniego tegorocznego mityngu lekkoatletycznej Diamentowej Ligi w Brukseli. Główne zawody odbędą się w piątek.

Konkurs pchnięcia kulą zorganizowano w centralnym punkcie stolicy Belgii - na Grande Place. Carter zwyciężyła wynikiem 19,98, wyprzedzając o 41 cm dwukrotną mistrzynię olimpijską i czterokrotną złotą medalistkę mistrzostw świata Nowozelandkę Valerie Adams. W klasyfikacji generalnej Diamentowej Ligi triumfowała Adams.

W piątek w Brukseli wystartuje trzech Polaków: dyskobole Piotr Małachowski i Robert Urbanek oraz wicemistrz świata w biegu na 800 m Adam Kszczot.

Małachowski jest bardzo bliski kolejnego, czwartego triumfu w klasyfikacji generalnej najbardziej prestiżowej serii zawodów lekkoatletycznych. Wicemistrz olimpijski z Pekinu i Rio de Janeiro uzbierał dotychczas 42 punkty. Tuż za nim jest... Urbanek. Brązowy medalista MŚ, by wyprzedzić popularnego "Machałka" musiałby jednak nie tylko zwyciężyć, ale także liczyć na to, że Małachowski nie zajmie miejsca lepszego niż szóste.

Wyniki pchnięcia kulą kobiet:

1. Michelle Carter (USA)          19,98 m
2. Valerie Adams (Nowa Zelandia)  19,57 m
3. Anita Marton (Węgry)           19,11 m

SA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie