Pierwszy polski medal na Paraolimpiadzie!

Robert Jachimowicz (Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych Start Koszalin) zdobył srebrny medal igrzysk paraolimpijskich w rzucie dyskiem w kategorii F52. To pierwszy krążek polskiej reprezentacji wywalczony podczas rozpoczętej w środę imprezy w Rio de Janeiro.

Jachimowicz uzyskał w najlepszej próbie 19,10 m. Triumfował Łotysz Aigars Apinis - 20,83, a brąz zdobył Chorwat Velimir Sandor - 18,24. Na piątej pozycji sklasyfikowany został Adrian Imianowski (Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start) - 16,33.

Tu za podium w pchnięciu kulą w kat. F32 znalazł się Maciej Sochal (Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych Start Koszalin) - 8,60. Złoty medal wywalczył Grek Athanasios Konstantinidis - 10,39 (rekord świata).

W paraolimpijskich zmaganiach w Brazylii weźmie udział ponad 4300 sportowców ze 175 krajów, w tym 90 z Polski.