Trzecie miejsce Vive Tauron Kielce na turnieju Super Globe

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce, triumfatorzy ostatniego sezonu Ligi Mistrzów, wywalczyli trzecie miejsce w turnieju Super Globe, nieoficjalnych Klubowych Mistrzostwach Świata. W czwartkowym meczu pokonali w Dausze miejscowy zespół Al Sadd 36:25 (20:12).

W finale broniący tytułu zawodnicy Fuechse Berlin zmierzą się z francuskim Paris Saint-Germain.

Vive: Sławomir Szmal, Filip Ivic - Patryk Walczak 1, Tobias Reichmann 3, Piotr Chrapkowski 3, Mateusz Kus 2, Julen Aguinagalde 2, Karol Bielecki 5, Mateusz Jachlewski 1, Manuel Strlek 4, Krzysztof Lijewski 1, Mariusz Jurkiewicz 2, Paweł Paczkowski 3, Uros Zorman 2, Darko Djukic 7.

Najwięcej bramek dla Al Sadd: Sobhi Saied 8, Mustafa Alia Alkrad 6.

KMŚ są imprezą cykliczną, rozgrywaną w Katarze od sześciu lat. Bierze w niej udział osiem drużyn. Oprócz wymienionych ekip w Dausze grali inni mistrzowie kontynentów: Sydney University, katarska Lekhwiya, Esperance Sportive Tunis HC oraz brazylijski HC Taubate.