World Games 2017: Wymagający turniej testowy unihokeja we Wrocławiu

Inne
World Games 2017: Wymagający turniej testowy unihokeja we Wrocławiu
fot. theworldgames2017.com

Niemcy, Finlandia, Norwegia, Słowacja, Czechy i Polska powalczą w szóstej edycji Polish Open w unihokeju mężczyzn w ten weekend we Wrocławiu. Będzie to impreza testowa przed World Games 2017 w stolicy Dolnego Śląska.

Tak silnie obsadzonego turnieju jeszcze w Polsce nie było. Do Wrocławia przyjedzie m.in. wicemistrz świata Finlandia oraz brązowy medalista Czechy. Norwegia, Niemcy i Słowacja - wszystkie te zespoły były w czołowej dziesiątce mundialu, który w 2014 roku został rozegrany w Szwecji.

 

W World Games unihokej będzie jedną z 31 dyscyplin. „To nie tylko impreza testowa dla samej dyscypliny i polskiej drużyny, ale również dla miejsca, czyli nowej hali Wrocławskiego Klubu Koszykówki przy ulicy Czajczej. To właśnie tam w przyszłym roku odbędzie się turniej unihokeja” – zaznaczył wiceprzewodniczący komitetu organizacyjnego World Games 2017 Adam Roczek.

 

Dla reprezentacji Polski będzie to także wartościowy sprawdzian przed grudniowymi mistrzostwami świata na Łotwie. Biało-czerwoni do tej pory dwa razy zdołali zakwalifikować się do tej imprzy – w 2010 roku zajęli dziewiąte miejsce, a dwa lata później 11.

 

Rywalizacja w Polish Open będzie najpierw toczyła się w grupach trzyzespołowych, gdzie każdy zagra z każdym. Później zespoły z dwóch pierwszych miejsc zmierzą się w półfinałach. Przegrani powalczą o trzecią lokatę, a zwycięzcy o pierwszą.

 

Igrzyska sportów nieolimpijskich rozgrywane są od 1981 roku, zawsze rok po letniej olimpiadzie. Głównym organizatorem jest International World Games Association (IWGA), a patronat sprawuje MKOl.

 

W przyszłorocznej, dziesiątej edycji, udział weźmie około 4 tys. sportowców, którzy będą rywalizować w 31 dyscyplinach. Gospodarzem poprzednich igrzysk w 2013 roku było kolumbijskie miasto Cali. Na trybunach obiektów zasiadło pół miliona widzów. Transmitowano je do 120 krajów świata.

Program Polish Open 2016:
   
   grupa A: Finlandia, Niemcy, Norwegia
   grupa B: Polska, Czechy, Słowacja
   
   piątek 
   9–11 Niemcy - Norwegia
   12–14 Czechy - Słowacja
   17–19 Finlandia - Niemcy
   20–22 Polska - Czechy
   
   sobota 
   9–11 Norwegia - Finlandia
   12–14 Polska - Słowacja 
   15–16.30 unihokej na wózkach – mecz Polska - Czechy 
   
   17–19 1. miejsce gr. A - 2. miejsce gr. B
   20–22 1. miejsce gr. B - 2. miejsce gr. A
   
   niedziela
     8–10  mecz o 5. miejsce
   10.30–12.30 mecz o 3. miejsce
    13–15  finał
   
kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie