Igrzyska paraolimpijskie: Polak przegrał złoty medal o centymetr!

Inne
Igrzyska paraolimpijskie: Polak przegrał złoty medal o centymetr!
fot. PAP
Bartosz Tyszkowski z powodzeniem bierze udział zarówno w konkursach rzutu dyskiem, jak i pchnięcia kulą.

Mamy kolejny polski medal na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro! Bartosz Tyszkowski zdobył srebro w pchnięciu kulą w kategorii F41 po uzyskaniu 13,56m, zaś zwycięski Niemiec Niko Kappel wyprzedził go o... centymetr. To drugi srebrny medal Polaków na imprezie.

Bartosz Tyszkowski był naszą wielką nadzieją na złoty medal igrzysk paraolimpijskich. Cztery lata temu w Londynie wystąpił w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, jednak obie konkurencje skończył tuż za podium. Zawody w Rio miały być dla niego swego rodzaju rewanżem, jednak po raz kolejny - mimo srebrnego medalu - pozostał niedosyt.

Polak długo (od drugiej serii) bowiem prowadził w konkursie pchnięcia kulą w kategorii F41, na drugie miejsce spadł jednak po ostatniej próbie Niemca Niko Kappela, który pchnął na odległość 13,57m, czyli... o centymetr dalej od naszego rekordzisty świata.

Tym samym Tyczkowski wywalczył drugie polskie srebro igrzysk paraolimpijskich. Brązowy medal trafił do liderów klasyfikacji medalowej - Chińczyków (Zhiwei Xia).

W konkurencji pchnięcia kulą udział biorą zawodnicy z niedoborem wzrostu.

Klasyfikacja końcowa pchnięcia kulą:

1. Niko Kappel (Niemcy) - 13,57m
2. Bartosz Tyszkowski (Polska) - 13,56m
3. Xia Zhiwei (Chiny) - 12,33m

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze