PGE Skra nie dała szans reprezentacji Czech

Siatkówka
PGE Skra nie dała szans reprezentacji Czech
fot. CyfraSport

W drugim dniu IX Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna PGE Skra Bełchatów wygrała z reprezentacją Czech 3:0, zaś najlepsi po stronie polskiego zespołu byli Mariusz Wlazły i Bartosz Bednorz. W piątek na zakończenie turnieju zespół Philippa Blaina zmierzy się o godz. 17.30 z Asseco Resovią.

Reprezentacja Czech przygotowująca się do kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy (w eliminacjach zagra z Rumunią, Estonia i Macedonią) w Krośnie występowała pod nazwą All Star Czech Republic (ze względu na przepisy CEV w turnieju z udziałem klubowych zespołów). W środę czeski zespół okazał się lepszy od wicemistrza Polski, Asseco Resovii Rzeszów, jednak w pojedynku z bełchatowianami nie miał nic do powiedzenia.

Polski zespół problemy miał jedynie przy otwarciu drugiej partii, jednak grę żółto-czarnych odmieniło wejście na parkiet nowego zawodnika, Bartosza Bednorza. Gdy wydawało się, że Czesi przedłużą rywalizację i wygrają trzeciego seta, znakomita dyspozycja Mariusza Wlazłego pozwoliła odrobić straty i zakończyć spotkanie w trzech partiach. To właśnie doświadczony atakujący został wybrany MVP spotkania.

PGE Skra Bełchatów - All Star of Czech Republic 3:0 (25:16, 25:20, 25:23)

PGE Skra: Uriarte, Winiarski, Marcyniak, Wlazły, Penczew, Lisinac oraz Piechocki (libero), Milczarek (libero), Janusz, Bednorz

Czechy: Janouch, Finger, Beer, Holubec, Bartos, Dzavoaranov oraz Kristof (libero), Hadrava, Michalek, Habr

ch, Polsat Sport, Plusliga.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze