Bezbarwny mecz ekipy Błaszczykowskiego! Trzy gole w 15 minut młodzika z Leverkusen

Bayer Leverkusen do 79. minuty przegrywał z Hamburgerem SV 1:2. Wtedy jednak zaczął się koncert 21-letniego Joela Pohjanpalo. Fin w 15 minut zdobył trzy bramki i zapewnił zwycięstwo swojej ekipie. 90 minut rozegrał Jakub Błaszczykowski, a jego VfL Wolfsburg zremisował 0:0 z FC Köln.

Po wygranej w pierwszej kolejce w Augsburgu tym razem rywalem ”Wilków” było FC Köln. Błaszczykowski podobnie, jak przed tygodniem rozpoczął na prawej obronie. Na ławce mecz zaczął zaś Paweł Olkowski. Pierwsze 45. Minut nie przyniosły bramek.  W 57. minucie ”Kuba” został ukarany żółtą kartką.

VfL Wolfsburg - FC Köln 0:0

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu rozpoczętym o 15.30 Bayer Leverkusen podejmował Hamburger SV. Po pierwszej wyrównanej połowie na tablicy wyników widniał remis 0:0. W 58. minucie gospodarze popełnili dwa fatalne w skutkach błędy. Najpierw jeden ze stoperów załamał linię spalonego, a następnie z piłką minął się bramkarz Bernd Leno. Piłkę do pustej bramki skierował natomiast Bobby Wood.  Bayer za wszelką cenę starł się wyrównać i udało się to Pohjanpalo. W doliczonym czasie gry ten sam zawodnik dał swojej ekipie komplet punktów strzelając dwa gole i kompletując hat-tricka. Kapitalny występ 21-latka, a co więcej pojawił się on na boisku w 72. minucie.

Bayer Leverkusen – Hamburger SV 3:1 (0:0)

Bramki: Pohjanpalo 87, 90+1, 90+4 - Wood 58

Freiburg z Rafałem Gikiewiczem na ławce rezerwowych gościł u siebie uczestnika Ligi Mistrzów, ekipę Borussii Mönchengladbach, którą już w przyszłym tygodniu czeka wyjazdowe starcie z Manchesterem City. Prowadzenie gościom dał Thorgan Hazard. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównał Maximilian Philipp. Ten sam zawodnik dał również gospodarzom prowadzenie, którego nie oddali już do końca. W ostatnich minutach rzut karny wykorzystał jeszcze Nils Petersen i Freiburg zatrzymał u siebie cenne trzy punkty.

Freiburg - Borussia Mönchengladbach 1:3 (0:1)

Bramki: Philipp 54, 85, Petersen 90-karny - Hazard 35