Gołowkin rozbił kolejnego rywala! Brook miał swoje momenty (WIDEO)

Sporty walki

Giennadij Gołowkin (36-0, 33 KO) pokonał Kella Brooka (36-1, 25 KO) w pojedynku wieczoru gali pięściarskiej w Londynie. Brytyjczyk do piątej rundy starał się nawiązywać równorzędną walkę z Kazachem, ale kontuzja pod prawym okiem uniemożliwiła mu dalszą rywalizację. Pojedynek został przerwany przez sędziego na prośbę narożnika pięściarza z Wysp Brytyjskich.

O potężnej sile Giennadija Gołowkina w świecie pięściarskim krążą już legendy, a dzisiaj o mocy Kazacha przekonał się niepokonany Brytyjczyk Kell Brook. Mistrz świata kategorii półśredniej postanowił wskoczyć dwie kategorie wagowe wyżej i spróbować zastopować pogromcę 35 pięściarzy. Niestety poprzeczka okazała się być zawieszona zdecydowanie za wysoko, choć Brook w starciu z Gołowkinem miał swoje momenty.

 

Kazach pojedynek rozpoczął od błyskawicznego ataku, a po jednym z ciosów sierpowych był bliski liczenia już w pierwszej rundzie. Brytyjczyk jednak przyjął liczne ciosy i w końcowych sekundach zdecydował się odpowiedzieć na akcje Gołowkina i to z wymiernym efektem. Brook boksował z luzu i zdecydował się na zaskakującą walkę na wstecznym biegu, choć większość ekspertów przewidywała skracanie dystansu w jego wykonaniu.

 

W trzeciej rundzie po jednej z akcji Gołowkina pod okiem Brytyjczyka pojawiła się poważna opuchlizna, która wyraźnie utrudniała mu dalszą rywalizację. Wszystko pewnie było efektem jednego z potężnych ciosów prostych wyprowadzanych z lewej ręki, które raz po raz lądowały na głowie Brooka. Pretendent nie miał jednak zamiaru składać broni i w pierwszych sekundach czwartej rundy ruszył do bezpardonowego ataku. W kolejnej odsłonie na taki ruch zdecydował się jednak Gołowkin i po kilku udanych kombinacjach narożnik Brytyjczyka zdecydował się przerwać pojedynek. Zanim jednak sędzia dostrzegł ręcznik minęło kilka dobrych sekund, a Brook przyjął kilka niepotrzebnych ciosów...

 

Gołowkin tym samym zachował w posiadaniu pasy mistrzowskie WBC, IBF oraz IBO w kategorii średniej i po raz kolejny wysłał sygnał do pięściarzy ze swojej kategorii wagowej, że jest nieosiągalną dla zdecydowanej większości z nich. Po zwycięstwie z Brookiem współczynnik nokautów Kazacha wzrósł już do 92 %, a na 36 stoczonych pojedynków taki wynik robi wielkie wrażenie!

 

Po jednogłośnej decyzji pas mistrzowski IBF kategorii koguciej zachował Lee Haskins, który po raz drugi w karierze wypunktował Stuarta Halla. Zwycięstwo na swoim koncie zapisał również Callum Smith, choć po jego występie kibice na Wyspach oczekiwali zdecydowanie więcej. Wygrane w rekordzie dopisali również John Riel Casimero (zachował pas mistrzowski IBF w kategorii muszej), Martin J Ward czy nadal niepokonany Conor Benn.

 

Wyniki gali w Londynie:

kategoria średnia, 12 rund o pasy WBC, IBF oraz IBO:
Giennadij Gołowkin (36-0, 33 KO) pokonał Kella Brooka (36-1, 25 KO) przez TKO w 5. rundzie

kategoria kogucia, 12 rund o pas IBF:
Lee Haskins (34-3, 14 KO) pokonał Stuarta Halla (20-6-2, 7 KO) przez jednogłośną decyzję sędziowską (115:113, 117:111, 116:112)

kategoria super średnia, 12 rund o pas WBC Silver:
Callum Smith (21-0, 16 KO) pokonał Norberta Nemesapatiego (21-4, 16 KO) przez TKO w 6. rundzie

kategoria musza, 12 rund o pas IBF:
John Riel Casimero (23-3, 15 KO) pokonał Charlie Edwardsa (8-1, 3 KO) przez TKO w 10. rundzie

kategoria super piórkowa, 12 rund o pas mistrza Wielkiej Brytanii:
Martin J Ward (15-0-2, 8 KO) pokonał Andy'ego Townend (16-4, 11 KO) przez TKO w 8. rundzie

kategoria super średnia, 6 rund:
Paul Smith (38-6, 22 KO) pokonał Daniela Regiego (28-14, 15 KO) przez TKO w 5. rundzie

kategoria super lekka, 4 rundy:
Conor Benn (4-0, 3 KO) pokonał Joe Duckera (0-2-1) przez TKO w 2. rundzie

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie