Niesamowita pogoń Górnika! Javier Hernadez bohaterem!

Cóż to był za mecz! Piast Gliwice po 25 minutach prowadził 3:0, ale Górnik Łęczna się nie poddał. Bohaterem spotkania został Javier Hernandez, który jako rezerwowy zapewnił remis 3:3 drużynie Andrzeja Rybarskiego.

Był to pierwszy mecz po powrocie Radoslava Latala na stanowisko trenera Piasta. - Brak strzelonych bramek to największy problem. Na treningach pracowaliśmy nad skutecznością i mam nadzieję, że to poskutkuje już w sobotę – powiedział przed meczem Latal.

Zawodnicy perfekcyjnie wykonali zadania powierzone przez trenera. Już po 25 minutach Piast prowadził 3:0! Wynik meczu otworzył Marcin Pietrowski po krótko rozegranym rzucie rożnym. Drugie trafienie dołożył Radosław Murawski, który na bramkę zamienił rzut karny wywalczony przez Macieja Jankowskiego. Poszkodowany zaś strzelił trzeciego gola dla Piasta! Także po stałym fragmencie gry. Były zawodnik Wisły Kraków wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Patrika Mraza.

Górnik było stać jednak na odpowiedź. Płaskim strzałem sprzed pola Grzegorz Piesio pokonał Rusova, który nie popisał się przy tej interwencji.
Wszystko zmieniła końcówka meczu. Spotkanie się wyrównało, a w 82. minucie otworzyła się szansa dla gości. Michał Masłowski w dwie minuty obejrzał… dwie żółte kartki i musiał opuścić boisko. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę kontaktową po centrze Grzegorza Bonina zdobył Hernandez. Arbiter doliczył do meczu aż cztery minuty. Górnik nadal wierzył i to się opłaciło! W ostatniej akcji meczu po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Hernandez i dał upragnione wyrównanie drużynie z Łęcznej!

Piast Gliwice - Górnik Łęczna 3:3 (3:1)

Bramki: 1:0 Marcin Pietrowski (2-głową), 2:0 Radosław Murawski (9-karny), 3:0 Maciej Jankowski (25-głową), 3:1 Grzegorz Piesio (32), 3:2 Javier Hernandez (90), 3:3 Javier Hernandez (90+4).

Żółte kartki - Piast Gliwice: Bartosz Szeliga, Michał Masłowski, Radosław Murawski. Górnik Łęczna: Paweł Sasin, Grzegorz Bonin. Czerwona kartka (za drugą żółtą) - Piast Gliwice: Michał Masłowski (82).

Piast Gliwice: Dobrivoj Rusov - Uros Korun, Marcin Pietrowski, Hebert - Tomasz Mokwa (90+1. Aleksandar Sedlar), Radosław Murawski, Martin Bukata, Michał Masłowski, Patrik Mraz - Bartosz Szeliga (50. Sasa Zivec), Maciej Jankowski (73. Josip Barisic).

Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak - Paweł Sasin, Radosław Pruchnik (46. Javier Hernandez), Gerson, Leandro - Grzegorz Bonin, Szymon Drewniak, Adam Dźwigała (65. Krzysztof Danielewicz), Maciej Szmatiuk, Grzegorz Piesio (75. Przemysław Pitry) - Bartosz Śpiączka.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Widzów: 4 528.