Reprezentant KSW wystąpi w turnieju Rizin

Sporty walki

Wiemy już, kto będzie reprezentował KSW na turnieju Rizin FF. W rywalizacji open-weight wystąpi Szymon Bajor (15-6, 4 KO, 9 SUB), który w pierwszym pojedynku zmierzy się z Teodorasem Aukstuolisem (9-3, 5 KO, 2 SUB).

Dla Bajora to niewątpliwie wielka szansa. Pierwszy pojedynek stoczy już 25 września na gali w Saitamie. W turnieju bez podziału na kategorie wagowe wystąpią choćby tacy zawodnicy jak Mirco "Cro Cop" Filipovic (31-11-2-1NC, 23 KO, 5 SUB) czy Wanderlei Silva (35-12-1-1NC, 25 KO, 3 SUB). Ten pierwszy zmierzy się tego samego dnia co Polak z Hyun Manem Myungiem, a drugi - jako jedyny - otrzymał wolny los.

Bajor trzy ostatnie walki stoczył dla KSW. Najpierw pokonał przez techniczny nokaut Kamila Walusa, lecz później okazał się gorszy od Michała Włodarka na dystansie trzech rund. Ostatni raz w klatce pojawił się w marcu tego roku, pokonując jednogłośnie na punkty Jędrzeja Maćkowiaka. Najbliższy rywala Polaka miał już do czynienia z dwoma zawodnikami z naszego kraju - walczył już z Tomaszem Klocem i Krzysztofem Pietraszkiem, odnosząc dwie wygrane.

Pary turnieju:


Kazuyuki Fujita (15-11) vs Baruto Kaito (1-0)
Jiří Procházka (17-3-1) vs Mark Tanios (5-1)
Amir Aliakbari (2-0) vs João Isidoro Almeida (4-1)
Teodoras Aukštuolis (9-3) vs Szymon Bajor (15-6)
Karl Albrektsson (5-0) vs Valentin Moldavsky (4-0)
Mirko Filipović (31-11-2, 1 NC) vs Hyun Man Myung (3-2)
Wanderlei Silva (35-12-1, 1 NC) – wolny los

 

W załączonym materiale wideo skrót ostatniej walki Bajora.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze