Zagłębie Sosnowiec ciągle niepokonane! Koncert Bartczaka

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec rozbili przed własną publicznością MKS Kluczbork 4:0. Dwa gole strzelił Łukasz Matusiak, a po jednym dołożyli Robert Bartczak oraz Martin Pribula.

Zagłębie Sosnowiec przystępowało do tego spotkania jako jedyna niepokonana drużyna w 1 lidze i oczywiście było zdecydowanym faworytem, gdyż rywale z Kluczborka plasowali się w dolnych rejonach tabeli, a w tym sezonie jeszcze nie wygrali. Nic dziwnego, że gospodarze szybko chcieli przejąć inicjatywę, co udało się stosunkowo łatwo. Problem w tym, że trwało to tylko dziesięć minut, a w tym czasie nie padła żadna bramka.

Później mecz się wyrównał, tyle że goście także nie potrafili wykorzystać swoich nielicznych szans. To zemściło się w końcówce pierwszej połowy, kiedy do siatki trafił Łukasz Matusiak. Po przerwie na boisku pojawił się Robert Bartczak, a już chwilę później wpisał się na listę strzelców. Po kolejnych siedmiu minutach zaliczył asystę przy trafieniu Martina Pribuli, a na koniec zanotował jeszcze finalne podanie przy drugiej bramce Matusiaka.

Zagłębie Sosnowiec - MKS Kluczbork 4:0 (1:0)

Bramki: Matusiak 42, 78, Bartczak 57, Pribula 64

Zagłębie Sosnowiec: Jakub Szumski (46 Wojciech Fabisiak) - Marcin Sierczyński, Arkadiusz Najemski, Krzysztof Markowski, Żarko Udovicić, Dawid Ryndak (56' Robert Bartczak), Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek (84 Patryk Mularczyk), Tomasz Nowak, Martin Pribula, Sanogo Vamara.

MKS Kluczbork: Oskar Pogorzelec - Adam Orłowicz, Radosław Kursa, Bartosz Brodziński, Kamil Nitkiewicz, Michał Szewczyk (69 Paweł Kubiak), Rafał Niziołek, Robert Tunkiewicz, (61 Patryk Gondek), Tomasz Swędrowski, Bartłomiej Olszewski, Maciej Kowalczyk (80 Adam Setla).

Żółte kartki: Marcin Sierczyński - Radosław Kursa, Rafał Niziołek.

Sędzia: Mariusz Złotek.