Zwycięstwo Napoli, asysta Zielińskiego

Piotr Zieliński zaliczył asystę przy golu Jose Callejona w meczu Palermo - Napoli, pomagając swojemu zespołowi w zwycięstwie 3:0. Na boisku przebywał 73. minuty, a Arkadiusz Milik - 67. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział za to Thiago Cionek.

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński znaleźli się w podstawowym składzie Napoli na mecz z Palermo. W ostatnim spotkaniu ligowym przeciwko AC Milan, który ich drużyna wygrała 4:2, obaj zagrali dobrze - szczególnie ten pierwszy, strzelec dwóch goli. Z kolei w zespole Palermo na ławce rezerwowych usiadł inny z reprezentantów Polski - Thiago Cionek.

Pierwszą sytuację Milik miał po dwunastu minutach gry, lecz nawet gdyby wpakował piłkę do siatki to jego gol nie byłby zaliczony, bo sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. Chwilę później Polak oddał celny strzał, ale lepszy z tego pojedynku wyszedł bramkarz Josip Posavec. Do końca pierwszej części był jeszcze blokowany lub też uderzał nad bramką. Niewidoczny był za to Zieliński, które jeśli znajdował się przy piłce, to szybko ją tracił.

Napoli objęło prowadzenie tuż po przerwie - centrę Ghoulama wykorzystał Marek Hamsik. Minęły cztery minut i było już 2:0, bo dośrodkowanie Lorenzo Insigne na bramkę zamienił Jose Callejon. Przy takim wyniku goście czuli się już znacznie pewniej, co przełożyło się na lepszą grę Zielińskiego. Polak zaliczył asystę przy drugim trafieniu Callejona, idealnie wykładając mu piłkę. Chwilę później z boiska zszedł Milik, którego zastąpił Manolo Gabbiadini, a sześć minut później jego los podzielił Zieliński, ustępując miejsca Allanowi.

Palermo - Napoli 0:3 (0:0)

Bramki: Hamsik 47, Callejon 51, 65.

Palermo: Posavec - Rispoli, Goldaniga, Rajkovic, Aleesami - Jajalo (57 Bruno Henrique), Gazzi, Hiljemark - Embalo (46 Nestorovski), Diamanti, Sallai (84 Bentivegna).

Napoli: Reina - Maggio, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Zieliński (73 Allan), Jorginho, Hamsik - Callejon (70 Mertens), Milik (67 Gabbiadini), Insigne.