1 liga: Mecz niewiarygodnych bramek. Pogoń gromi Wigry w Suwałkach

Co to był za mecz! Piękne bramki, zerwane siatki, wspaniałe dryblingi i jedna kosmiczna akcja. Pogoń Siedlce pokonała w Suwałkach Wigry aż 4:1. Te bramki naprawdę warto zobaczyć.

To już drugie z rzędu zwycięstwo Pogoni, która wcześniej zaliczyła serię pięciu meczów bez wygranej - notując w tym aż cztery porażki. Przełamanie dało zeszłotygodniowe zwycięstwo 1:0 nad Bytovią Bytów. Ale w meczu z Wigrami Suwałki, niedawnym liderem 1 ligi, przewidywano zdecydowanie cięższą przeprawę. Wszak w ostatnim meczu u siebie Wigry pokonały Stal Mielec aż 6:0.

Siedlczanie zaliczyli piorunujący początek - dwa strzały, dwa gole. Ale jakie! W 15. minucie Konrad Wrzesiński po podaniu Marcina Burkhardta załadował kapitalną bramkę w samo okienko. Uderzenie było tak silne, że aż przerwało siatkę. To jednak nie koniec spektaklu. Dwie minuty później w podobnym stylu z około 18 metrów trafił Daniel Gołębiewski. Gospodarze przecierali oczy ze zdziwienia.

To, co się z kolei stało w 55. minucie, po prostu nie miało prawa zdarzyć się w meczu 1 ligi. Akcja zakończona golem Michała Bajdura to czysty kosmos - obrazek rodem z najlepszych meczów FC Barcelona. Zaczęło się od kapitalnego rajdu lewą stroną Konrada Wrzesińskiego, który zawodnik Pogoni zakończył dryblingiem w stylu wielkiego Neymara. Przeciwnik został zmylony, krótkie podanie przed pole karne do Marcina Burkhardta, a ten bez przyjęcia zgrywa piętką do niekrytego Michała Bajdura. Pomocnikowi z Siedlec pozostało już tylko dopełnić formalności. Stadiony świata.

Na 4:1 w 59. minucie podwyższył Wrzesiński, którego znakomitym podaniem obsłużył Gołębiewski. Błąd popełnił jeden z obrońców Wigier, a były zawodnik Polonii Warszawa z zimną krwią przelobował Hieronima Zocha.

Gospodarzy stać już było tylko na gola honorowego - w 61. minucie strzelił go w sytuacji sam na sam z bramkarzem Kamil Adamek. I to by było na tyle. W Suwałkach stało się w niedzielę coś zupełnie niewytłumaczalnego... Nowym liderem 1 ligi - Zagłębie Sosnowiec.

Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce 1:4 (0:2)

Bramki: Adamek 61 - Wrzesiński 15, Gołębiewski 17, Bajdur 55, Wrzesiński 58. Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin). Widzów: 2 637.

Wigry: Zoch - Wichtowski (70 Kuku), Cverna, Bucholc, Bartkowski - Augustyniak, Kądzior, Gąska (58 Wroński), Radecki (39 Zapolnik) - Kozak, Adamek.

Pogoń: Misztal - Lewandowski (68 Demianiuk), Jędrych, Żytko - Chyła, Dybiec, Burkhardt (56 Makowski), Tomasiewicz - Wrzesiński, Bajdur, Gołębiewski (87 Kurbiel).

Żółte kartki: Radecki, Kądzior, Augustyniak - Wrzesiński, Dybiec.