Beach soccer: Polska wygrała turniej eliminacyjny do MŚ 2017!

Reprezentacja Polski wygrała europejskie eliminacje mistrzostw świata 2017! W finale turnieju we włoskim Jesolo pokonała Szwajcarię 6:3! To jeden z największych sukcesów w historii polskiego beach soccera.

Nasi piłkarze rozpoczęli mecz z wysokiego "C".  Najpierw dobrą okazję miał Witold Ziober, później w słupek trafił Bogusław Saganowski. Jak się okazało, do trzech razy sztuka... Kolejna akcja zakończyła się powodzeniem i wynik otworzył Jakub Jesionowski.

Szwajcarzy mieli jednak w swoich szeregach najlepszego strzelca całego turnieju w Jesolo, czyli Dejana Stankovicia. To właśnie on doprowadził do remisu. Stracona bramka nie podłamała biało-czerwonych. Wręcz przeciwnie. Kilka minut później Ziober zauważył, że golkiper rywali był źle ustawiony i pokonał go sprytnym strzałem spod własnej bramki!

W drugiej tercji kilka okazji do wykazania się miał strzegący polskiej bramki Szymon Gąsiński. W tej części gry kibice oglądali dwa gole. Najpierw znów błysnął Jesionowski, który uderzeniem z ostrego kąta podwyższył wynik na 3:1. Tuż przed końcem kontaktowego gola strzelił Stanković, dając nadzieje rywalom, że jeszcze nic straconego...

Początek trzeciej tercji przyniósł gola Saganowskiego, który popisał się fantastycznym uderzeniem z powietrza! Bramkarz nie miał nic do powiedzenia. Później kunsztem wykazał się drugi z naszych golkiperów Maciej Marciniak. 25-latek obronił bowiem rzut karny! W końcówce znów przypomniał o sobie Stanković, trafiając do siatki. Na szczęście podopieczni Marcina Stanisławskiego odpowiedzieli najlepiej jak mogli, zdobywając dwie bramki! Na listę strzelców wpisali się Saganowski i Tomasz Lenart.

Reprezentacja Polski po raz ostatni grała w mistrzostwach świata w 2006 roku. Od tego czasu biało-czerwoni bezskutecznie walczyli o udział w najważniejszej imprezie piłki nożnej plażowej na świecie.

Na przyszłorocznym mundialu na Bahamach Stary Kontynent, oprócz Polski i Szwajcarii, będą reprezentowały Włochy i Portugalia.

Finał europejskich el. MŚ 2017:

Polska - Szwajcaria 6:3

Bramki: Jakub Jesionowski 2, 18, Witold Ziober 9, Bogusław Saganowski, 26, 36, Tomasz Lenart 36 - Dejan Stanković 5, 24, 34

Mecz o trzecie miejsce europejskich el. MŚ 2017:

Włochy - Portugalia 3:8

Bramki: Gabriele Gori 3, 19, Dario Ramacciotti 9 - Be Martins 4, 35, Alan 14, Rui Coimbra 18, 18, Madjer 19, 21, 34