Feyenoord odzyskał fotel lidera!

Feyenoord Rotterdam pokonał na własnym stadionie ADO Den Haag 3:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Dirk Kuyt, Nicolai Jorgensen oraz Karim El Ahmadi, a honorowe trafienie zaliczył Ludcinio Marengo. Ekipa z De Kuip jest, jak na razie bezbłędna i z kompletem punktów prowadzi w tabeli Eredivisie. Zespół z Hagi poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie.

Feyenoord kapitalnie wszedł w sezon 2016/2017. Cztery zwycięstwa i bilans bramkowy 12:1 stawiały ekipę Giovanniego van Bronckhorsta w roli faworyta  w starciu z ADO. Drużyna z Hagi również może zaliczyć początek obecnej kampanii do udanych. Piłkarze Zeljko Petrovicia zdobyli zaledwie dwa oczka mniej niż rywal z Rotterdamu.

Pierwszą połowę na De Kuip zdominowali gospodarze, którzy długo utrzymywali się przy piłce. Oni też stwarzali więcej okazji, a ADO czekało na szansę do kontrataków. Bramka dla gospodarzy wisiała w powietrzu i w 33. minucie na listę strzelców wpisał się Kuyt. Pierwszy strzał Holendra zdołał obronić golkiper gości, ale wobec dobitki był już bezradny. Minęło zaledwie kilkadziesiąt sekund, a już po raz drugi piłkę z siatki wyciągać musiał bramkarz ADO. Tym razem bramkę zdobył Jorgensen. Jak się jednak okazało drugi gol nie powinien zostać uznany, gdyż Duńczyk był na spalonym.

Szybko po przerwie gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale tym razem Kuyt trafił  w poprzeczkę. Obraz gry lekko się zmienił i to ADO zaatakowało. W 86. minucie kontaktowego gola strzelił Ludcinio Marengo. Feyenoord podwyższył jednak wynik za sprawą trafienia El Ahamdiego w ostatnich sekundach meczu. Piłkarze Van Bronckhorsta wrócili na fotel lidera i o dwa punkty wyprzedzają PSV Eindhoven.

Feyenoord - ADO Den Haag 3:1 (2:0)

Bramki: Kuyt 33, Jorgensen 34, El Ahmadi 90+4 - Marengo 86