Paraolimpiada: Srebro dla Siemienieckiej! Szósty medal Polaków

Mamy szósty medal na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro! Krystyna Siemieniecka zdobyła srebro podczas zmagań tenisistek stołowych (klasa 11) ulegając w finale Ukraine Natalii Kosminie 0:3. 37-letnia Polka spełniła swoje największe marzenie o medalu na najważniejszej sportowej imprezie świata!

Krystyna Siemieniecka zadebiutowała na igrzyskach paraolimpijskich już w 2000 roku w Sydney, gdzie zajęła piąte miejsce. Rozbrat z najważniejszą sportową imprezą na świecie trwał aż do roku 2012 i zawodów w Londynie, gdzie zajęła czwarte miejsce. Nie ukrywała, że olimpijski medal jest jej największym marzeniem i wreszcie się udało!

Reprezentantka Polski na swojej drodze pokonała dwie zawodniczki z Hong Kongu i jedną z Japonii. W półfinale nie dała szans Ka Man Wong wygrywając 3:1 i zapewniła sobie tym samym miejsce na podium zawodów. W finale Siemieniecka nie miała jednak szans: dużo pewniejsza była Ukraina Kosmina, a pojedynek był bardzo jednostronny.

Polka poległa w trzech setach (7:11, 6:11, 5:11), zaś Kosminie zwycięstwo zajęło zaledwie 16 minut. To jednak niewątpliwie największy sukces w karierze 37-letniej już zawodniczki, która zdobyła dla polski szósty medal na igrzyskach paraolimpijskich w Rio.