Młodzi Polacy wyróżnieni! Gdzie zagrają w nowym sezonie?

Siatkówka

Po 20 latach Polska znów jest mistrzem Europy juniorów. Reprezentacja prowadzona przez Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła wygrała z finale w Płowdiw 3:1 z Ukrainą. Dwóch naszych graczy otrzymało indywidualne nagrody. Najlepszym przyjmującym został Bartosz Kwolek, atakującym - Jakub Ziobrowski. Część ze świeżo upieczonych złotych medalistów już niedługo rozpocznie zmagania w PlusLidze.

Trzon drużyny stanowią zawodnicy, którzy na co dzień razem grali i trenowali w SMS PZPS Spała. Rok temu wygrali oni mistrzostwa świata i Europy w kategorii kadetów. Ponadto zdobyli złote medale podczas Olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy. Nie licząc meczów towarzyskich, odnieśli 33 zwycięstwa z rzędu.

- Wcześniej na to nie zwracałem uwagi, ale cieszę się, że to mi przypadło pracować z tą grupą zawodników. Większość z nich skończyła szkołę, teraz będzie grała w zespołach PlusLigi. Ich kolejnym wspólnym celem będą mistrzostw świata juniorów, które odbędą się w przyszłym roku - zakończył szkoleniowiec polskiej kadry, Sebastian Pawlik. Polacy zostali wyróżnieni przez organizatorów:

Nagrody indywidualne Mistrzostw Europy Juniorów Bułgaria 2016:


Najlepszy przyjmujący: Oleg Płotnicki (Ukraina)
Najlepszy przyjmujący: Bartosz Kwolek (Polska)
Najlepszy środkowy: Alekiej Kononow (Rosja)
Najlepszy środkowy: Giulio Pinali
Najlepszy atakujący: Jakub Ziobrowski (Polska)
Najlepszy rozgrywający: Riccardo Sbertoli (Włochy)
Najlepszy libero: Stanisław Dramow (Bułgaria)
MVP: Oleg Płotnicki (Ukraina)

Część zawodników, która w ostatnich dniach brała udział w mistrzostach Europy juniorów za niespełna trzy tygodnie stanie przed szansą gry w PlusLidze. Dla młodych siatkarzy będzie to pierwszy sezon gry w seniorskiej siatkówce:

Dawid Woch i Łukasz Kozub (MKS Będzin)
Bartosz Kwolek (ONICO AZS Politechnika Warszawska)
Jakub Kochanowski (Indykpol AZS Olsztyn)
Mateusz Masłowski (Asseco Resovia Rzeszów)
Jakub Ziobrowski i Tomasz Fornal (Cerrad Czarni Radom)
Szymon Jakubiszak (LOTOS Trefl Gdańsk)

 

Po turnieju wypowiedziała się jedna z gwiazd polskiego zespołu, Bartosz Kwolek, który już niedługo dołączy do kadry AZS Politechniki Warszawskiej:
Każde wyróżnienie jest miłe, bo w końcu ktoś docenił moje starania i umiejętności. Ale dla mnie przede wszystkim liczy się to, że wracamy do Polski ze złotymi medalami i pucharem. W sobotę trochę z chłopakami poświętujemy, a już od poniedziałku będę się koncentrował na klubie. Chciałbym w tym sezonie grać jak najwięcej i pokazać się z jak najlepszej strony.
W niedzielę wieczorem złoci medaliści zaprezentują się w katowickim Spodku podczas Meczu Gwiazd, będącego oficjalnym pożegnaniem z reprezentacją Polski Pawła Zagumnego. Mistrzowie Europy Juniorów przybędą do stolicy Górnego Śląska niemal wprost z bułgarskiego Płowdiw.

ch, Plusliga.pl, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze