Jedna z czołowych polskich drużyn Counter-Strike: Global Offensive, Team Kinguin, zmierzyła się z iNETKOXTV w wielkim finale rozgrywek Fantasy Expo Challange Season 3. Zawody odbywały się w Multikinie Złote Tarasy. Grzegorz 'SZPERODziamałek i jego koledzy pokonali iNETKOXTV wynikiem 3:0, dzięki czemu zasilili swoje konta bankowe w sumie o 35 000 złotych.

 

Pierwszą mapą finałowego pojedynku toczącego się pomiędzy obiema formacjami była de_dust2. Na starcie zdecydowanie lepiej spisywali się zawodnicy Kinguin, których kilkupunktowa przewaga zaczęła powoli topnieć dopiero pod koniec pierwszej połowy. Ostatecznie rezultat 10:5 i tak dawał SZPERO i spółce dużą szansę na rozstrzygnięcie "piasków" na ich korzyść. Po zmianie stron inicjatywę przejęła drużyna 'Markosia'. Gra bardzo się wyrównała i niemal do samego końca nie było wiadomo, jakim rezultatem zakończy się ta walka. Jak się okazało, górę wzięło doświadczenie graczy Kinguin, którzy ostatecznie wygrali 2-punktową przewagą. Wynik 16-14 bardzo przybliżył podopiecznych Loorda do upragnionego triumfu.

Drugą lokacją była de_cobblestone, gdzie początek miał zdecydowanie wyrównany charakter. Dopiero od dziewiątej rundy w poczynaniach Koxów coś pękło i to Kinguin wysuwało się na coraz wyższe prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6. Po zmianie stron w dalszym ciągu prowadzili MICHU i jego kompani. To z kolei przełożyło się na dość szybkie zwycięstwo 16:8.