Udany debiut Bjelicy. Pogoń dobił jej były as

Lech Poznań pokonał Pogoń Szczecin 3:1 w meczu ósmej kolejki Ekstraklasy. Trener Nenad Bjelica, który zastąpił w Poznaniu Jana Urbana, może więc mówić o bardzo udanym debiucie. Pomógł mu w tym były piłkarz Pogoni - Marcin Robak.

Wynik meczu już w siódmej minucie po wspaniałej kontrze otworzył Łukasz Zwoliński. Akcję zapoczątkowali Spas Delew z Adamem Gyurcso. Węgier dośrodkował Zwolińskiemu idealnie przed bramkę Matusa Putnocky'ego, a napastnik tylko dopełnił formalności i strzelił swojego premierowego gola w tym sezonie Ekstraklasy.

Pogoń jednak długo się z prowadzenia nie cieszyła. W 10. minucie kapitalnym prostopadłym podaniem do Marcina Robaka popisał się Darko Jevtić. W efekcie Robak stanął oko w oko z Dawidem Kudłą i nie dal swojemu byłemu klubowemu koledze najmniejszych szans. Dla 33-letniego zawodnika to już  trzecia bramka w sezonie.

Po piorunującym początku, emocje na jakiś czas opadły. Gorąco zrobiło się dopiero w 27. minucie, kiedy Adam Frączczak sfaulował we własnym polu karnym Szymona Pawłowskiego. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł oczywiście Robak, który mocnym strzałem w prawy róg po raz drugi ukarał swój były klub.

Zawodnicy "Kolejorza" przeważali także w drugiej połowie. Mnóstwo pracy wykonał duet Marcin Robak-Radosław Majewski. To jednak Pogoń stanęła w 63. minucie przed znakomitą szansą na bramkę. Tamas Kadar sfaulował we własnej szesnastce Adama Frączczaka, a do jedenastki podszedł Łukasz Zwoliński.

Matus Putnocky co prawda wyczuł intencje snajpera, ale odbił piłkę centralnie przed siebie - a więc pod nogi Zwolińskiego. I tu stało się coś zupełnie niewytłumaczalnego - 23-latek mając przed sobą pustą bramkę, uderzył nad poprzeczką... Kiks miesiąca gwarantowany.

W rezultacie to nie Pogoń zremisowała, ale Lech podwyższył prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Maciej Gajos, w polu karnym do główki wyskoczył Abdul Aziz Tetteh i mocnym uderzeniem dobił Dawida Kudłę. Była 89. minuta - do końca nic się już nie zmieniło. Nenad Bjelica może zaliczyć ten debiut do udanych.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 3:1 (2:1)

Bramki: Robak 10, 27 (kar.), Tetteh 87 - Zwoliński 7. Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 17 247.

Lech: Matus Putnocky - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Jan Bednarek, Tamas Kadar - Maciej Gajos, Abdul Aziz Tetteh, Darko Jevtic (67 Maciej Makuszewski), Radosław Majewski (75 Łukasz Trałka), Szymon Pawłowski (85 Dariusz Formella) - Marcin Robak.

Pogoń: Dawid Kudła - Adam Frączczak, Sebastian Rudol, Jarosław Fojut, Mateusz Lewandowski (80 Ricardo Nunes) - Rafał Murawski, Mateusz Matras (61 Jakub Piotrowski), Adam Gyurcso, Dawid Kort (61 Seiya Kitano), Spas Delew - Łukasz Zwoliński.

Żółte kartki: Arajuuri, Tetteh, Bednarek - Lewandowski, Murawski.