- Zawodową ligę znam od jej powstania, lecz nigdy do tej pory nie byłem w jej środku. Byłem jednak jej partnerem, który organizował największe imprezy w naszym kraju. Moje początki z siatkówką sięgają jeszcze lat 90-tych poprzedniego wieku. Firma, w której pracowałem miała nawet być pierwszym strategicznym sponsorem ligi, w 2001 roku - opowiada Wojciech Czayka i dodaje: - Jesteśmy jedną z najsilniejszych lig w Europie, prowadzimy rozgrywki męskie i kobiece. Mamy doskonałe relacje z najsilniejszymi federacjami, więc także moim zadaniem będzie zadbanie o spełnienie potrzeb polskich klubów i zjednoczenie ich we wspólnych dążeniach.

 

Czayka łączy w sobie wieloletnie doświadczenie menadżera w firmach polskich i zagranicznych oraz pasjonata i działacza pełniącego ważne funkcje w międzynarodowych strukturach siatkówki. Jest dyrektorem organizowanych w Polsce rozgrywek Ligi Światowej, World Grand Prix, turniejów eliminacyjnych do ME i MŚ. Pełnił także funkcję Dyrektora Wykonawczego mistrzostw Europy w 2012 i 2013 roku oraz mistrzostw świata 2014.

 

Jest także niezwykle doświadczonym Delegatem Technicznym CEV i Supervisorem Ligi Mistrzów, a także Ligi Światowej czy World Grand Prix. Był również członkiem Rady Imprez Sportowych FIVB oraz Przewodniczącym Komisji Rozgrywek Sportowych CEV. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego spółki Polska Siatkówka i Dyrektora Departamentu Międzynarodowego PZPS. W dotychczasowej karierze pełnił także wielokrotnie funkcje dyrektorów marketingu 
i sprzedaży m.in. w firmach z branży chemicznej, spożywczej i medialnej.