Czayka wiceprezesem zarządu PLPS

Siatkówka
Czayka wiceprezesem zarządu PLPS
fot. plusliga.pl

Rada Nadzorcza Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. powołała Wojciecha Czaykę na funkcję wiceprezesa zarządu. Od tej pory zarząd PLPS będzie pracował w dwuosobowym składzie.

- Zawodową ligę znam od jej powstania, lecz nigdy do tej pory nie byłem w jej środku. Byłem jednak jej partnerem, który organizował największe imprezy w naszym kraju. Moje początki z siatkówką sięgają jeszcze lat 90-tych poprzedniego wieku. Firma, w której pracowałem miała nawet być pierwszym strategicznym sponsorem ligi, w 2001 roku - opowiada Wojciech Czayka i dodaje: - Jesteśmy jedną z najsilniejszych lig w Europie, prowadzimy rozgrywki męskie i kobiece. Mamy doskonałe relacje z najsilniejszymi federacjami, więc także moim zadaniem będzie zadbanie o spełnienie potrzeb polskich klubów i zjednoczenie ich we wspólnych dążeniach.

 

Czayka łączy w sobie wieloletnie doświadczenie menadżera w firmach polskich i zagranicznych oraz pasjonata i działacza pełniącego ważne funkcje w międzynarodowych strukturach siatkówki. Jest dyrektorem organizowanych w Polsce rozgrywek Ligi Światowej, World Grand Prix, turniejów eliminacyjnych do ME i MŚ. Pełnił także funkcję Dyrektora Wykonawczego mistrzostw Europy w 2012 i 2013 roku oraz mistrzostw świata 2014.

 

Jest także niezwykle doświadczonym Delegatem Technicznym CEV i Supervisorem Ligi Mistrzów, a także Ligi Światowej czy World Grand Prix. Był również członkiem Rady Imprez Sportowych FIVB oraz Przewodniczącym Komisji Rozgrywek Sportowych CEV. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego spółki Polska Siatkówka i Dyrektora Departamentu Międzynarodowego PZPS. W dotychczasowej karierze pełnił także wielokrotnie funkcje dyrektorów marketingu 
i sprzedaży m.in. w firmach z branży chemicznej, spożywczej i medialnej.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze