Mistrzowie Europy w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Siatkówka

Złoci medaliści mistrzostw Europy juniorów zostali zaproszeni do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Spotkał się z nimi Podsekretarz Stanu Jan Widera.

Polacy okazali się najlepsi podczas turnieju, rozgrywanego w bułgarskim Płowdiw. W mistrzostwach Europy pokonali w fazie grupowej: Francję, Ukrainę, Niemcy, Słowenię i Bułgarię. W półfinale okazali się lepsi od reprezentacji Rosji, a w meczu o złoty medal pokonali ponownie Ukrainę.

 

Nic dziwnego, że minister Jan Widera chwalił polskich zawodników. - Cieszę się bardzo, że mogę Was gościć w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Moja radość jest podwójna ponieważ spotykam z mistrzami Europy. Będąc w Spale widziałem Wasz trud i poświęcenie, ogromne zaangażowanie w dyscyplinę sportu, którą wybraliście. Zwyciężając w kontynentalnym czempionacie zostaliście także ambasadorami Polski na świecie - powiedział Podsekretarz Stanu.

 

Drugi złoty medal ME juniorów w historii polskiej siatkówki został zdobyty 20 lat po pierwszym sukcesie, drużyny prowadzonej przez Ireneusza Mazura. Nic dziwnego, że zawodnicy zostali zaprezentowani na pożegnalnej imprezie Pawła Zagumnego.

 

Materiał z prezentacji złotych medalistów ME juniorów w załączonym wideo.

mjr, Polsat Sport, PZPS

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze