Nie żyje Artur Miazga

Inne
Nie żyje Artur Miazga
fot. PAP

W niedzielę w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło w Mysłakowicach, zmarł Artur Miazga. Był kolarzem i trenerem. "Głębokie wyrazy współczucia dla rodziny" - napisała Maja Włoszczowska na Facebooku.

"W niedzielę w godzinach przedpołudniowych na skrzyżowaniu ulic DK367 oraz ul.Widokowej w Mysłakowicach (rejon Jeleniej Góry) doszło do bardzo groźnego zdarzenia drogowego. Zderzył się osobowy mercedes i motocykl, który przewoził "rower zapasowy" do odbywającego się w pobliżu wyścigu kolarskiego. W kolizji uczestniczył Artur Miazga, który niestety zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń" - czytamy na profilu Otwartych Treningów Rowerowych w Krakowie, których Miazga był współzałożycielem.

"Drodzy przyjaciele, z olbrzymim żalem przekazuję informację o śmierci Artura Miazgi. Zawodnika, trenera, absolwenta AGH, a przede wszystkim pozytywnego i pełnego energii pasjonata kolarstwa. Był bliskim przyjacielem mojej rodziny. Uległ śmiertelnym obrażeniom podczas wypadku, jadąc wczoraj na strefę techniczną, obstawiając jedną ze swoich zawodniczek. Głębokie wyrazy współczucia dla rodziny" - napisała Włoszczowska.

 

 

Miazga był kolarzem i trenerem. Jak zawodnik był piąty w Pucharze Świata w maratonie MTB 2012 oraz wygrał klasyfikację generalną AZS MTB Cup 2011 oraz Skandię Maraton Lang Team 2012. Jego podopieczni zajmowali drugie miejsce w Pucharze Świata w maratonie MTB 2012, brązowy medal Mistrzostw Polski 2011, pierwsze miejsce Powerade Garmin MTB Marathon 2011 i 2012 oraz pierwsze miejsce Road Maraton 2013.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze