Puchar Davisa: Kohlschreiber nie zagra jednak z Polską

Tenis
Puchar Davisa: Kohlschreiber nie zagra jednak z Polską
fot. PAP

Philipp Kohlschreiber nie wystąpi w reprezentacji Niemiec w meczu tenisowego Pucharu Davisa z Polską w Berlinie (16-18 września). 30. zawodnik w klasyfikacji ATP musiał zrezygnować z gry z powodu kontuzji stopy, której nie udało mu się wyleczyć na czas.

Najwyżej notowany powołany tenisista z Niemiec już od jakiegoś czasu zmaga się z urazem. Mimo wszystko trener postanowił powołać go na barażowe spotkanie o utrzymanie się w Grupie Światowej. - Kontuzja nie została jeszcze wyleczona. To zbyt ryzykowne, by stawiać na Philippa w tak ważnym meczu - powiedział lekarz kadry Tim Kinatheder.

 

W jego miejsce powołany został Daniel Masur, który w światowym rankingu zajmuje obecnie 265. miejsce. Dołączył on zatem do Floriana Mayera, Jana-Lennarda Struffa i Daniela Brandsa.

 

Z występu przeciw biało-czerwonym zrezygnował wcześniej 27. na świecie Alexander Zverev. Z kolei z powodów osobistych przez kapitana Michaela Kohlmanna nie byli brani pod uwagę Dustin Brown i Mischa Zverev.

 

Stawką meczu na ziemnym, otwartym korcie w Berlinie będzie pozostanie w 16-drużynowej elicie Pucharu Davisa na przyszły rok. W 1. rundzie Grupy Światowej Niemcy, trzykrotni zdobywcy trofeum, przegrali z Czechami 2:3, a Polacy w takim samym stosunku ulegli Argentyńczykom.

AP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze