DreamHack Bucharest 2016: Szczegóły turnieju

Inne
DreamHack Bucharest 2016: Szczegóły turnieju

Już za kilka dni fani e-sportu na całym świecie z zapartym tchem śledzić będą zmagania odbywające się w ramach rozgrywek Counter-Strike: Global Offensive pod szyldem DreamHack Bucharest. W stolicy Rumunii pojawi się osiem czołowych zespołów z całego świata. Najlepsza z nich do domu wróci z zaliczką w wysokości 50 000 dolarów.

W dniach 16 - 18 września, sympatycy wirtualnych zmagań będą mieli okazję śledzić mecze Counter-Strike: Global Offensive na najwyższym możliwym poziomie. Wszystko to za sprawą cieszącej się wielką popularnością imprezy DreamHack, która tym razem zawita do Bukaresztu. W stolicy Rumunii pojawi się osiem czołowych zespołów z całego świata, a najlepsza z nich do domu wróci z zaliczką w wysokości 50 000 dolarów. Co ciekawe z punktu widzenia polskiego fana, w zawodach udział weźmie najlepsza polska formacja CS:GO - Virtus.pro, która otrzymała oficjalne zaproszenie od organizatorów przedsięwzięcia. Oprócz Polaków, w rozgrywkach obserwować będziemy również tak uznane e-sportowe marki, jak Team EnVyUs, FaZe Clan, Team Dignitas, czy amerykańskie Cloud9. 

Wszystkie zespołu podzielone zostały na dwie grupy. Virtus.pro znalazło się w zbiorze A, gdzie rywalizować będzie z Heroic, Gambit Gaming oraz Team EnVyUs. Pozornie bardziej wyrównaną wydaje się więc druga z grup, co może oznaczać niespodzianki i nieprzewidywalny przebieg turnieju.

Zmagania rozpoczną się 16 września o godzinie 15:00. Wtedy to biało-czerwoni zainaugurują zmagania DreamHack Bucharest, a ich rywalem będzie Gambit Gaming. Jeśli Neo i spółka poradzą sobie z przeciwnikiem, późnym wieczorem tego samego dnia będzie czekał ich kolejny pojedynek w "meczu wygranych". Gdyby zdarzyło się inaczej, to swoje decydujące starcia rozegrają oni dzień później. Półfinały oraz wielki finał zaplanowane zostały na ostatni dzień wydarzenia, a więc 18 września (niedziela).

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze