Gdzie sprzedają się bilety na galę Polsat Boxing Night: Głowacki vs Usyk?

Sporty walki

Kibice sportu, w tym i boksu, od dawna stanowią ciekawy materiał dla analityków. Odkrywamy kierunki, z jakich pochodzą Ci miłośnicy sportów walki, którzy kupili bilety na sobotnią galę Polsat Boxing Night.

Korzystna lokalizacja eventu oraz dobre prognozy pogody sprawiły, że wejściówki na sześć walk gali w Trójmieście kupią fani z całej Polski. Największą grupę nabywców stanowią do tej pory mieszkańcy: Gdańska, Warszawy, Gdyni oraz Wałcz, czyli rodzinnego miasta Krzysztofa Głowackiego. 25% wszystkich sprzedanych biletów dotychczas znalazło się w rękach kibiców z Trójmiasta. Na drugim miejscu są fani ze stolicy, którzy kupili z całej puli 14% biletów. Wysoko w tym zestawieniu są, także miłośnicy boku z Krakowa mimo, iż w stolicy Małopolski niebawem odbędzie się kolejna gala Polsat Boxing Night.

 

Zaskakująco ciekawa jest geografia sprzedaży biletów poza naszym krajem. Generalnie bilety na najbliższą galę w Ergo Arenie kupili oprócz fanów z Polski mieszkańcy, aż szesnastu krajów. Walkę Głowackiego z Usykiem zobaczą nawet widzowie, którzy przylecą do nas z Kanady i Izraela. Reszta wejściówek sprzedawała się w Europie. Najwięcej w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

 

Kolejne kraje, z których przylecą kibice na galę już bez sklasyfikowania ilości sprzedanych biletów to: Bułgaria, Szwajcaria, Czechy, Niemcy, Finlandia, Hiszpania, Serbia, Rosja, Irlandia Północna, Szwecja i oczywiście Ukraina.

 

Organizatorzy liczyli, że za naszą wschodnią granicą sprzeda się więcej biletów, ale Ukraińcy zwykli kupować bilety na takie wydarzenia bardzo często w ostatniej chwili. Bilety na galę Polsat Boxing Night powoli się kończą. Tym, którzy nie zdążą ich kupić zostanie transmisja w systemie Pay-Per-View.

 

Gala Polsat Boxing Night odbędzie się 17 września w trójmiejskiej Ergo Arenie.

Paweł Wójcik, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze