Leon: Mam nadzieję, że niedługo zadebiutuję w oficjalnym meczu

Siatkówka

Wilfredo Leon bardzo miło wspomina pożegnalny mecz Pawła Zagumnego. Nie dość, że miał okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu, to jeszcze po raz pierwszy założył koszulkę reprezentacji Polski. Teraz marzy mu się debiut w oficjalnym spotkaniu.

Gwiazdor Zenita Kazań rozpoczął mecz w barwach Drużyny Gwiazd Światowej Siatkówki. W trakcie trzeciego seta doszło jednak do symbolicznej zmiany. 23-latek w końcu założył polską koszulkę.

"Ten mecz był dla mnie wyjątkowy, ponieważ w końcu mogłem dołączyć do reprezentacji Polski. Oczywiście, to było nieoficjalne spotkanie i nie dostałem szansy, by wejść na boisko w polskiej koszulce. Dziękuje polskim kibicom za serdeczne i głośne powitanie w reprezentacji! To było dla mnie wspaniałe uczucie. Mam nadzieję, że niedługo zadebiutuję w oficjalnym meczu" - napisał Leon na swoim Instagramie.

 

 

Yesterday I had an honour to play in Paweł Zagumny's farewell game. For him it was the last match in the Polish national team and I was very happy to join him in Spodek. Zagumny is a volleyball legend and a great person. Paweł, gratuluję wspaniałej kariery w reprezentacji! Swoją grą i postawą zasłużyłeś na tak piękne pożegnanie 👏👏👏 For me yesterday's match was also special because I could finally join the national team of Poland. It was of course an unofficial game and unfortunately I didn't get a chance to enter the court in the Polish jersey but I would like to thank Polish fans for giving me a warm and loud welcome. Dziękuje polskim kibicom za serdeczne i głośne powitanie w reprezentacji! To było dla mnie wspaniałe uczucie. I hope that my official debut will come soon. ⚪🔴

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Wilfredo León Venero (@wilfredo_leon_official) 12 Wrz, 2016 o 5:49 PDT


Leon posiada polskie obywatelstwo od lipca 2015 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie mógł wzmocnić biało-czerwonych.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze