Memoriał Arkadiusza Gołasia: Kurek zadebiutuje w japońskim klubie

Siatkówka
Memoriał Arkadiusza Gołasia: Kurek zadebiutuje w japońskim klubie
fot. Cyfrasport

Siatkarze japońskiego JT Thunders Hiroszima z Bartoszem Kurkiem wystąpią w 12. Memoriale Arkadiusza Gołasia, który w weekend zostanie rozegrany w Murowanej Goślinie. Stawkę turnieju uzupełniają AZS Częstochowa, Lotos Trefl Gdańsk i Łuczniczka Bydgoszcz.

Podpoznańska Murowana Goślina po raz czwarty będzie organizatorem memoriału. Atrakcją najbliższej edycji będzie przyjazd japońskiej drużyny TJ Thunders Hiroszima, do której latem dołączył atakujący reprezentacji Polski Bartosz Kurek.

 

"To wyjątkowa rzecz, żeby zespół z Azji wystąpił na turnieju towarzyskim w Europie. Stało się to dzięki Lotosowi, który zaprosił Japończyków do siebie na zgrupowanie. I też od klubu z Gdańska wyszła inicjatywa, aby wystąpili w memoriale Arka Gołasia. Chętnie przystaliśmy na tę ofertę, choćby ze względu na obecność w ich składzie Bartka Kurka" - powiedziała na konferencji prasowej organizatorka imprezy Anna Sumelka.

 

Kurek, który ostatnio występował w Asseco Resovii Rzeszów, dopiero w poniedziałek dołączył do nowego zespołu, a spotkania w Murowanej Goślinie będą jego pierwszymi w barwach TJ Thunders. Po turnieju reprezentant Polski wraz z drużyną wyleci do Japonii.

 

Tradycyjnie już w memoriale wystąpi AZS Częstochowa, w którym to klubie Gołaś spędził cztery lata oraz Lotos Trefl i Łuczniczka Bydgoszcz. Dla polskich ligowców te zawody są jednym z ostatnich sprawdzianów przed zaplanowaną na 30 września inauguracją rozgrywek.

 

"Mamy już potwierdzone składy drużyn. Sezon wkrótce się zaczyna i mogę zapewnić, że wszyscy uczestnicy przyjadą w najsilniejszych zestawieniach. Nie zabraknie obecnych jak i byłych reprezentantów Polski" - podkreślił dyrektor memoriału Arkadiusz Bednarek.

 

Impreza rozpocznie się już w piątek warsztatami siatkarskimi dla młodzieży z Murowanej Gośliny, które przeprowadzą trenerzy i zawodnicy Łuczniczki. Po południu bydgoszczanie przeprowadzą otwarty trening dla kibiców. W tym samym czasie w poznańskiej "Arenie" będzie można obejrzeć zajęcia japońskiej drużyny.

 

"Jak co roku będą konkursy dla publiczności z nagrodami. Odbędzie się zbiórka pieniędzy na turnus rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych dzieci. Chcemy też pójść w nieco innym kierunku i zamierzamy uczyć młodzież jak udzielać pierwszej pomocy nie tylko w wypadkach drogowych, bo takie sytuacje mogą zdarzyć się też na hali sportowej" - dodał Bednarek.

 

Arkadiusz Gołaś był jednym z najbardziej utalentowanych polskich zawodników. Reprezentował Polskę w igrzyskach olimpijskich w Atenach. Grał w latach 2000-2004 w AZS Częstochowa, a później także we włoskim klubie Sempre Volley Padwa. Zginął tragicznie w wieku 24 lat w wypadku samochodowym w 2005 roku na autostradzie w Austrii. Jechał wówczas do Włoch, gdzie miał kontynuować karierę w słynnym Lube Banca Macerata.

 

Program turnieju:

 

sobota (17 września)

 

półfinały

 

Lotos Trefl Sopot - AZS Częstochowa (14.00)

JT Thunders Hiroszima - Łuczniczka Bydgoszcz (17.00)

 

niedziela (18 września)

 

mecz o 3. miejsce (13.00)

 

finał (16.00)

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze