Usyk zwiedza Gdańsk: Znajomość polskiej historii może mi tylko pomóc

Sporty walki

Oleksandr Usyk (9-0, 9 KO) w poniedziałek przyleciał do Polski, a już we wtorek udał się na spacer po Gdańsku, aby nieco poznać historię tego miasta. - Bardzo mi się podoba to miasto. Trzeba pamiętać o swojej historii, a takie miejsca pozwalają ją poznać - mówił Usyk w rozmowie z Polsatsport.pl w trakcie zwiedzania Starego Miasta w Gdańsku.

Oleksandr Usyk już w najbliższą sobotę zmierzy się z Krzysztofem Głowackim (26-0, 16 KO) w walce wieczoru gali Polsat Boxing Night. Ukraiński pięściarz w poniedziałek przyleciał do Polski, a we wtorek, zgodnie z zapowiedziami, udał się na spacer, aby trochę pozwiedzać i nieco poznać polską historię.

- To bardzo ważne, żeby poznawać nowe miejsca. Jeśli ktoś mnie spyta, gdzie byłem i zapyta co widziałem, to co odpowiem? Że widziałem tylko hotel? Tak będę mógł powiedzieć coś o początkach tego miasta i o jego zabytkach - mówi Usyk.

Niektórzy kibice mogą sądzić, że taki spacer może nieco rozproszyć przed walką Ukraińca, ale nic z tych rzeczy. - To nie może przeszkodzić mi w przygotowaniach. Zyskuję tylko nowe informacje, a nie wyrzucam te, które już mam w głowie. Zwiedzanie może mnie tylko dodatkowo naładować - dodaje Ukrainiec.

W załączonym materiale wideo materiał z Oleksandrem Usykiem w roli głównej.

Artur Łukaszewski, Maciej Turski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze