Grad bramek w zaległych meczach 1 ligi

W środę rozegrano dwa zaległe mecze 7. kolejki 1 ligi. Obie konfrontacje obfitowały w bramki: Sandecja Nowy Sącz pokonała Olimpię Grudziądz 3:1, a Górnik Zabrze wygrał z MKS Kluczbork 4:2.

W Zabrzu gospodarze prowadzili do przerwy 2:0, ale tuż po niej Łukasz Ganowicz i Rafał Niziołek zdobyli dwie bramki w odstępie dwóch minut i wyrównali stan meczu. W 56. minucie Radosław Kursa sfaulował Dawida Plizgę w polu karnym, arbiter podyktował jedenastkę, którą poszkodowany pewnie wykorzystał. Wynik spotkania na 4:2 dla gospodarzy ustalił w 82. minucie Szymon Skrzypczak.

Mniej emocji było w Nowym Sączu, gdzie miejscowa Sandecja po 68. minutach prowadziła z Olimpią Grudziądz 3:0, a goście zdołali odpowiedzieć rywalom jedynie honorowym trafieniem Marcina Kaczmarka w końcówce meczu. Olimpia od 57. minuty grała w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Matic Zitko. Sandecja wygrała po raz czwarty w tym sezonie i zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli 1 ligi.

Zaległe mecze 7. kolejki 1 ligi:

Górnik Zabrze - MKS Kluczbork 4:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Igor Angulo (10-głową), 2:0 Bartosz Kopacz (45-głową), 2:1 Łukasz Ganowicz (48), 2:2 Rafał Niziołek (50-wolny), 3:2 Dawid Plizga (55-karny), 4:2 Szymon Skrzypczak (82).

Żółte kartki: Szymon Matuszek (Górnik) - Robert Tunkiewicz (MKS).
Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa). Widzów:  8 697.

Sandecja Nowy Sącz - Olimpia Grudziądz 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Bartłomiej Kasprzak (38), 2:0 Maciej Małkowski (48-karny), 3:0 Bartłomiej Dudzic (68), 3:1 Marcin Kaczmarek (80-wolny).

Żółte kartki: Maciej Korzym, Grzegorz Baran (Sandecja) -  Marcin Kaczmarek, Damian Ciechanowski, Matic Zitko, Marcin Smoliński (Olimpia). Czerwona kartka: Matic Zitko (58, za drugą żółtą - Olimpia).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów: 1 500.