Jeden z najlepszych bokserów świata na gali Polsat Boxing Night!

Sporty walki

Dwukrotny złoty medalista olimpijski, a obecnie zawodowy mistrz świata w wadze super piórkowej Wasyl Łomaczenko (6-1, 4 KO), będzie gościem specjalnym na gali Polsat Boxing Night: Głowacki vs Usyk. Ukrainiec przylatuje do Gdańska w czwartek, a towarzyszyć mu będzie jego ojciec, który w przeszłości był trenerem... Usyka.

Łomaczenko tytuł w wadze super piórkowej wywalczył w czerwcu tego roku, gdy pokonał przez nokaut w słynnej Madison Square Garden broniącego pasa Romana Martineza. Wcześniej ukraiński pięściarz był mistrzem w kategorii piórkowej. Łomaczenko jest powszechnie uznawany za jednego z najlepszych bokserów bez podziału na kategorie wagowe, o czym świadczy między innymi jego bogata kariera amatorska, a także błyskawicznie tocząca się kariera wśród zawodowców.

W trójmiejskie arenie zamelduje się także były dominator wagi ciężkiej Witalij Kliczko, a niewykluczone jest, że wraz z nim pojawi się jego brat - Władimir (64-4, 53 KO). Młodszy z rodu Kliczko przygotowuje się jednak do rewanżowego starcia z Tysonem Furym, które odbędzie się już 29 października i nie wiadomo czy znajdzie czas by dopingować swojego rodaka.

Medialny tydzień przed Polsat Boxing Night rozpoczął się już we wtorek, kiedy próbkę swoich umiejętności zaprezentował Oleksandr Usyk. Dzień później na treningu medialnym pojawili się natomiast Krzysztof Głowacki oraz Andrzej Wawrzyk, który na gali Polsat Boxing Night zmierzy się z Albertem Sosnowskim. W czwartek na konferencji prasowej pojawią się wszyscy bohaterowie sobotniego wydarzenia, a w piątek, zgodnie z tradycją, pięściarze zostaną zważeni podczas oficjalnej ceremonii w sali treningowej Ergo Areny.

Czwartek 15 września, godz. 15.00, Gdańsk, Długi Targ
Konferencja prasowa z udziałem wszystkich uczestników gali

Piątek 16 września, godz. 15.00, Hala ERGO ARENA (sala treningowa, wejście C1)
Ceremonia oficjalnego ważenia zawodników


Transmisja gali Polsat Boxing Night w sobotę w systemie PPV.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze