Nieudany początek w Lidze Młodzieżowej. Legia przegrała z Borussią

Piłkarze Legii Warszawa przegrali 0:2 z Borussią Dortmund w rozegranym w Ząbkach meczu inaugurującym zmagania Ligi Młodzieżowej UEFA. Goście byli dużo skuteczniejsi i wygrali pewnie, mimo koszmarnej kontuzji Dario Scuderiego.

Włoski obrońca Borussii Dortmund doznał makabrycznej kontuzji w 15. minucie meczu - złamał nogę podczas interwencji w polu karnym i po chwili został zniesiony z boiska na noszach. Już wówczas gospodarze przegrywali 0:1. Wynik spotkania otworzył Jonas Arweiler, który wykorzystał sytuację sam na sam z Radosławem Majeckim.

Piłkarze Legii stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką rywali, jednak żadnej z nich nie byli w stanie wykorzystać. W 68. minucie goście rozstrzygnęli losy meczu: po dośrodkowaniu Davida Kopacza,  Adrian Małachowski wpakował piłkę do własnej bramki. Kopacz - 17. letni pomocnik ekipy z Dortmundu i  juniorskiej reprezentacji Polski pojawił się na boisku kilka chwil wcześniej.

Legia Warszawa - Borussia Dortmund 0:2 (0:1)

Bramki: Arweiler 10, Małachowski 68 (s)

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Tomasz Nawotka, Mateusz Bondarenko, Mateusz Żyro (32. Bartłomiej Urbański), Mateusz Hołownia, Adrian Małachowski, Sebastian Szymański (50. Aleksander Waniek), Konrad Michalak, Miłosz Szczepański, Adam Ryczkowski, Sandro Kulenović (61. Patryk Czarnowski).

Borussia Dortmund: Eike Bansen - Patrik Fritsch (67. David Kopacz), Amos Pieper, Till Schumacher, Jan-Niklas Beste, Alexander Laukart, Dzenis Burnic, Dario Scuderi (18. Julian Schwermann), Felix Passlack (75. Etienne Amenydo), Jonas Arweiler, Jacob Bruun Larsen