Włoskie media zachwycone Milikiem. "Zapomnijcie o Higuainie"

Piłka nożna
Włoskie media zachwycone Milikiem. "Zapomnijcie o Higuainie"
fot. PAP/EPA

Zapomnijcie o Gonzalo Higuainie, teraz jest Arkadiusz Milik - tak włoskie media w pierwszych komentarzach podsumowują wtorkowy mecz Dynamo Kijów z Napoli (1:2) w piłkarskiej Lidze Mistrzów. Polak strzelił dwie zwycięskie bramki dla klubu z Neapolu.

„La Gazzetta dello Sport” pisze, Milik robi wszystko co trzeba, by pod Wezuwiuszem zapomniano o „duchu” Higuaina, który przeszedł do Juventusu.

 

Polski piłkarz jest na dobrej drodze, by „podbić serce Napoli i neapolitańczyków”. Sportowa gazeta przypomina dotychczasowe osiągnięcia polskiego piłkarza w barwach neapolitańskiego klubu; dwie bramki strzelone ukraińskiemu klubowi i dwie Milanowi w rozgrywkach Serie A, za co kibice podziękowali mu owacją na stojąco.

 

Dziennik stwierdza, że wprawdzie Milik Higuainem nie jest, ale ma "wyjątkowego nosa do bramek", a co więcej - na razie jest lepszy od swego poprzednika z Argentyny. W krótkim czasie, ocenia gazeta, zawodnik z Polski udowodnił, że odgrywa decydującą rolę na boisku i jest godnym następcą poprzedniej gwiazdy Napoli.

 

O tym, że kibice tego klubu, a wraz z nimi komentatorzy sportowi, są zachwyceni Milikiem świadczą też pierwsze reakcje zamieszczone na stronie neapolitańskiego dziennika „Il Mattino”, który nazwał go „gigantem”. To piłkarz o „złotej głowie” - ocenia gazeta nawiązując do jego dwóch zdobytych głową goli.

 

Podziw dla gry Polaka wyraża też włoska agencja Ansa, według której była ona "perfekcyjna i decydująca". Polak "lata wyżej od wszystkich pozostałych" - zauważa zaś z zachwytem "La Repubblica".

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie