Niemieckie media: Nienawiść Legii na trybunach

Piłka nożna
Niemieckie media: Nienawiść Legii na trybunach
fot. PAP

Niemieckie media chwalą Borussię Dortmund za wysokie zwycięstwo nad Legią (6:0), podkreślając całkowitą dominację tej drużyny na boisku w Warszawie w meczu Ligi Mistrzów. Komentatorzy zwracają uwagę na renesans formy Mario Goetzego i jego gola głową.

Wszystkie gazety piszą też o incydencie na trybunach.

 

"Dortmund przeszedł nad Warszawą jak burza" - pisze "Sueddeutsche Zeitung". "Wczesne bramki, absolutna dominacja i Mario Goetze na fali" - można przeczytać w korespondencji z Warszawy.

 

Gazeta nie ma wątpliwości, że podczas meczu widoczna była "różnica klas".

 

"Pojedynek z Dortmundem był dla mistrza Polski zbyt trudnym wyzwaniem" - ocenili dziennikarze "SZ".

 

Gazeta zwraca uwagę na zajścia "poza murawą" podczas spotkania.

 

"W trakcie pierwszej połowy kibice Legii próbowali przedostać się do strefy fanów BVB. Dopiero akcja ochrony, która użyła gazu pieprzowego, pozwoliła na ich odparcie" - napisał korespondent z Warszawy.

 

"Bild" poinformował o "strzeleckim festiwalu" i "meczu treningowym" Borussii, który wzmocnił pewność siebie drużyny z Dortmundu. Borussia "rozebrała całkowicie bezradną Legi na części" - ocenił komentator.

 

Niemiecki tabloid też wspomina o zajściach na trybunach.

 

"Radość BVB na boisku, nienawiść Legii na trybunach. Osławieni chuligani polskiego klubu próbowali zdobyć strefę obok kibiców BVB, atakując porządkowych gazem pieprzowym. Interweniował oddział policji, który odparł zadymiarzy" - czytamy w "Bildzie".

 

"Frankfurter Allgemeine Zeitung" określa występ wicemistrza Niemiec mianem "dortmundzkiej gali" nazywając mecz "spacerkiem" w stylu najsławniejszych drużyn z Monachium czy Barcelony.

 

"Dortmund wpakował Warszawie sześć bramek i wystartował w perfekcyjnym stylu w Champions League" - podsumował "FAZ".

 

Zdaniem "Tagesspiegla" Borussia pokazała w Warszawie swoją prawdziwą twarz, a niedawny kiepski występ ligowy w Lipsku został zapomniany. Autor podkreślił, że jest to najwyższe zwycięstwo Dortmundu w Lidze Mistrzów.

 

"A Mario Goetze udało się nawet strzelić główką" - zauważył "Tagesspiegel".

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie