Chorwat ma 203 centymetrów wzrostu. Jego zasięg w ataku wynosi 350 centymetrów, a w bloku 340. W ekipie z Kielc ma zastąpić Sławomira Jungiewicza, który przeniósł się do ligi niemieckiej.

 

Andrić swą karierę zaczynał w OK Mladost Kastela gdzie spędził 6 lat. Dwukrotnie zdobył mistrzostwo Chorwacji (był najlepszym punktującym krajowej ligi), występował też w Challenge Cup. Kolejnym etapem jego siatkarskiej przygody był grecki Ethnikos, z którym grał w pucharze CEV. W ubiegłym sezonie reprezentował barwy szwajcarskiego Dragons Lugano. Z tym klubem walczył w Lidze Mistrzów. W listopadzie ubiegłego roku błysnął zdobyciem aż 32 punktów w meczu z Volley Asse-Lennik. Andrić ma także za sobą występy w kadrze narodowej. Był jednym z najskuteczniejszych atakujących Ligi Europejskiej.

 

Siatkarze Effectora Kielce przygotowują się do startu w rozgrywkach PlusLigi, w miniony weekend występowali w II Memoriale Jana Rutyńskiego. Przegrali w nim  z gospodarzami - Cuprum Lubin (1:3) oraz z reprezentacją Estonii (0:3).