Reprezentant Chorwacji nowym atakującym Effectora

Siatkówka
Reprezentant Chorwacji nowym atakującym Effectora
fot. CEV

Działacze Effectora Kielce pozyskali nowego zawodnika. Do kadry drużyny prowadzonej przez Dariusza Daszkiewicza dołączył 22. letni reprezentant Chorwacji Leo Andrić, który gra na pozycji atakującego.

 

Chorwat ma 203 centymetrów wzrostu. Jego zasięg w ataku wynosi 350 centymetrów, a w bloku 340. W ekipie z Kielc ma zastąpić Sławomira Jungiewicza, który przeniósł się do ligi niemieckiej.

 

Andrić swą karierę zaczynał w OK Mladost Kastela gdzie spędził 6 lat. Dwukrotnie zdobył mistrzostwo Chorwacji (był najlepszym punktującym krajowej ligi), występował też w Challenge Cup. Kolejnym etapem jego siatkarskiej przygody był grecki Ethnikos, z którym grał w pucharze CEV. W ubiegłym sezonie reprezentował barwy szwajcarskiego Dragons Lugano. Z tym klubem walczył w Lidze Mistrzów. W listopadzie ubiegłego roku błysnął zdobyciem aż 32 punktów w meczu z Volley Asse-Lennik. Andrić ma także za sobą występy w kadrze narodowej. Był jednym z najskuteczniejszych atakujących Ligi Europejskiej.

 

Siatkarze Effectora Kielce przygotowują się do startu w rozgrywkach PlusLigi, w miniony weekend występowali w II Memoriale Jana Rutyńskiego. Przegrali w nim  z gospodarzami - Cuprum Lubin (1:3) oraz z reprezentacją Estonii (0:3).

RM, Polsat Sport, effectorkielce.com.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie