Hasi nie będzie już trenerem Legii Warszawa?

Piłka nożna

Legia Warszawa poniosła ogromną klęskę w swoim premierowym spotkaniu Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund aż 0:6, jednak to tylko wierzchołek lodowy fatalnej formy Wojskowych w tym sezonie. Besnik Hasi nie potrafi poukładać zespołu mistrza Polski, który jest zlepkiem indywidualności, nie zaś drużyną. Nie ustają spekulacje na temat przyszłości Albańczyka, zaś wszystko wskazuje na to, że dni Hasiego w Warszawie są już policzone.

Upragniony awans do Ligi Mistrzów dał Legii duży zastrzyk pieniędzy, który klub z Łazienkowskiej wykorzystał na nowych zawodników i pewien swego przystąpił do pierwszego spotkania w fazie grupowej z europejskim gigantem. Borussia Dortmund dała jednak Legii lekcję europejskiego futbolu na najwyższym poziomie, niczym walec rozjeżdżając bezradnego mistrza Polski aż 6:0 i to w Warszawie. Warto nadmienić, że wicemistrz Niemiec nie przyjechał do stolicy Polski swoim najmocniejszym składem, zaś żaden ze skrzydłowych naszych rywali nie miał nawet dwudziestu lat.

To jeden z problemów Legii, która wygrywać nie potrafi nawet na ligowym podwórku. Fatalna postawa na początku sezonu sprawiła, że mistrz Polski jest 13. w tabeli Ekstraklasy. Dziewięć punktów w ośmiu pierwszych meczach sezonu, zaledwie dwa zwycięstwa i kiepski bilans bramek 8:9 - to wszystko każe przypuszczać, że Bogusław Leśnodorski będzie chciał zrezygnować z usług Albańczyka, który z warszawskim klubem pracuje zaledwie od czerwca.

 

Do Warszawy za jego rządów sprowadzono kilka uznanych w Europie nazwisk: Steeven Langil, Vadis Odidja-Ofoe, Valeri Qazaishvili czy Thibault Moulin - linię defensywną wzmocnili zaś zawodnicy uznani w Ekstraklasie. Każdy z nowych zawodników do tej pory nie odnalazł się na dobre w zespole, zaś mistrz Polski podczas spotkania z Borussią wyglądał fatalnie.

 

Ewentualny następca Hasiego na stanowisku szkoleniowca Legii nie jest jeszcze znany, jednak media mówią o Jacku Magierze - obecnym trenerze Zagłębia Sosnowiec, które jest jednym z najlepszych zespołów zaplecza Ekstraklasy.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie